Na váš vyhledávaný výraz jsme bohužel nenalezli žádné star(t)s.

Jmenuji se Lenka a jsem maminka teď už 9 ti leté dcery Valentýnky, nevlastní máma 18 ti letého syna, milující žena mého muže a tak trochu začínající “podnikatelka” malého módního e-shopu ,který začal jako můj “koníček” a postupně se stává součástí naší rodiny. Jsem empatický a hodný člověk, který se snaží vždy vše vyřešit a zařídit hlavně ke spokojenosti mého zákazníka a vážím si každého, kdo můj eshop navštíví.

Ukaž, že patříte k sobě a jste COOL. Stylový, originální a cool, to je náš Cool gang.

Co vás inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?
I přesto, že jsem vystudovala hotelovou školu, tak už jsem tak nějak tušila, že tímto směrem nepůjdu. Můj sen byl jiný. Mít jednou vlastní butik nebo e-shop s oblečením. Po třech letech na mateřské dovolené s naší dcerou jsem začala přemýšlet o své vlastní značce. Takže mou inspirací byla víceméně dcera a vědomí, že chci být “svobodná” ve svém zaměstnání.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Asi se vůbec rozhodnout, zda zvolit opravdu tuto cestu a také první roky, než jsem potkala tu správnou a nejšikovnější švadlenu, která dokázala mé nápady dotáhnout k samotné realizaci a ušít dle mých představ.

Co vás na práci nejvíc baví?
Spolehlivost a preciznost mé švadleny, svoboda, radost z každého ušitého kousku, spokojenost zákazníka a v neposlední řadě také výběr látek.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
momentálně mě nic nenapadá 🙂 Svoji práci mám ráda.

Jakou máte nejvyšší metu?
Mám radost z každého spokojeného zákazníka. Ale pokud mám říct, co je teď momentálně má nejvyšší meta, tak je to určitě mít jednou vlastní módní přehlídku nebo být součástí nějaké módní show, kde bych předvedla pár svých kousků.
Člověk by si měl dávat nějaké cíle, ale momentálně „stojím nohama na zemi“ a prorazit v dnešní době v oblasti módy není tak snadné.

Plánujete nějakou novinku?
Ano, novou kolekci jaro/léto, kterou bude možno vidět právě v Šantovka Star(t)s.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Radost z prvních objednávek a kladné recenze.

Co byste vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Asi jen to, že pokud se má člověk o koho opřít, a to myslím i v otázce financí (a já naštěstí mám), tak by to měl zkusit každý, kdo si to někdy vysnil. Ale určitě musí být člověk pokorný, vážit si každého malého krůčku, který ho posune zase dál a stát opravdu nohami na zemi. A hlavně být připraven i na těžké momenty a pády, ale nevzdávat se.

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěla sdělit světu?
Není to vzkaz úplně k světu, ale je to hlavně vzkaz pro Vás, týmu tomuto projektu Šantovka Star(t)s, za tuhle možnost a takové další hezké nakopnutí pustit se do něčeho, čemu jsem se docela bránila: Děkuji.

Kontaktní osoba:
E-mail: nebo
Telefon:737624849

Ukázat více '

Zakladatelem Atelieru Kruh je Petr Gardelka, keramik s třicetiletou praxí, který během své kariéry prošel řadu dílen a keramických provozů. Také po celou dobu učí keramiku děti i dospělé. Atelier Kruh je koncentrát všech těchto předchozích zkušeností.

Hlíně zdar!

Co vás inspirovalo k založení firmy?
Mám rád keramiku a je mi příjemné a inspirativní být součástí keramické komunity, která se okolo atelieru začíná tvořit.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Opuštění jistot zaměstnání ve státním sektoru a risk vydání rodinných rezerv na vybavení atelieru.

Co vás na práci nejvíc baví?
Mix vlastní tvorby, výuky a postupného rozvoje atelieru. Moc mě těší, když studenti odcházejí z atelieru spokojení a vrací se.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
Úřednická práce.

Jakou máte nejvyšší metu?
Spíše mě baví ten proces postupného rozvoje služeb, které nabízíme a profesionálního technického zázemí, které se nám daří budovat. Metou je spokojený student.

Plánujete nějakou novinku?
Každou chvíli:-) Nabízíme nové kurzy a služby, zveme zajímavé hosty, pořádáme Slavnosti keramiky Olomouc. Je toho hodně…

Co bys vzkázal(a)/byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Pořádně si rozmyslete co chcete dělat a běžte do toho. Určitě by to nemělo být jen kvůli vydělání peněz. Mělo by Vás to bavit!

Ukázat více '

Jsme manželé Vašek a Ivka Sovadinovi, máme devět dětí a ty nás neustále motivují a inspirují zvelebovat a naplňovat náš domeczech. Jsme tvůrčí, plní nápadů a motivace vytvářet smysluplné hračky a další produkty dětem.

DomeCzech – místo, kde si fantazie hraje.

Co vás inspirovalo k založení firmy?
Naše největší inspirace jsou naše děti. S každým dalším přibývá spoustu nápadů, co by se jim mohlo hodit. Ty pak Vašek realizuje ve své dílně a děti je rovnou testují. Děti jsou pro nás inspirací i hnacím motorem dělat věci, které opravdu baví, vydrží i pro další generace a zároveň je rozvíjí a posouvají dál.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Nejtěžší bylo rozhodnutí, zda chceme rozjet firmu ve velkém, a nebo zůstat opravdu malá rodinná firma, držet kvalitu, třeba na úkor toho, že nebudeme tak známí. A takové to těžké období nás čeká vždy před Vánocemi, protože to vše musíme utáhnout sami s pár brigádníky. A Vánočních balíčků od nás odjíždí tisíce.

Co vás na práci nejvíc baví?
Práce se dřevem je krásná, člověk vidí, jak mu pod rukama vyrůstá hračka, která má smysl. Naší velkou motivací jsou pozitivní ohlasy rodičů, školek, ale hlavně dětí. Když člověk vidí, že děti mají radost, to jiskření v očičkách, že si vydrží soustředěně i hodiny hrát s tím, co vytvořil, je to fakt největší odměna. Najednou je jasné, že dělá něco, co dává smysl.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
Asi ta administrativa, práce na počítači.

Jakou máte nejvyšší metu?
Naším cílem je vrátit do heren a domácností poctivou českou výrobu, protože jsme přesvědčeni, že si to naše děti zaslouží. Rádi bychom naši značku a hračky dostali do českého povědomí.

Plánujete nějakou novinku?
Novinky u nás rostou jako houby po dešti, na jaře tohoto ruku jsme přidali hned několik, naší největší novinkou je dřevěné osvětlení nejen do dětských pokojů LUMO. Spuštění už je na spadnutí.
V prodeji bude každým dnem.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Rádi vzpomínáme na naše začátky, kdy jsme vše dělali prakticky na koleně. Takový ten hezký čas, kdy se člověk raduje nad každou objednávkou… Ivka tenkrát napsala do deníku: „Osm objednávek, jsme zavaleni!“. Kdepak ty časy jsou, dnes je to spíš hláška pro pobavení a nadlehčení.

Co byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Určitě se do toho pusťte, protože je to jedno velké úžasné dobrodružství.

Ukázat více '

Přijďte podpořit projekt slow fashion, který bude od 9.-12.5. v Šantovka Starts. Během těchto dnů zde můžete zakoupit exkluzivní oblečení od prestižních značek jako Karl Lagerfeld, PINKO, Hugo Boss, GAS, Guess, Tommy Hilfiger a mnoho dalších za nepřekonatelné ceny. Jednotlivé kousky jsou zbrusu nové, avšak kvůli různým důvodům se již nemohou prodávat a hrozí, že by skončily jako odpad. Pomozte nám tak přispět k udržitelnosti módního průmyslu a přiveďte do svého šatníku luxusní kousky za zlomek jejich původní ceny.
Celý výtěžek z této akce bude využit na charitativní účely.

Ukázat více '

Jsem abstraktní malířka, která zobrazuje svůj niterní nehmatatelný svět, své vnímání a prožívání.
Miluji barvy a emoce, které v různých kombinacích umí vytvářet, miluji hravost, nahodilost, spontaneitu a hlavně nedokonalost, která je mi více než sympatická.
Nejčastěji se v mé tvorbě objevují témata přírody, živlů, dětské hravosti a mnoho dalších.
Maluji akrylovými barvami, někdy v kombinaci s temperou. Vždy tvorbu zakončuji olejovými a suchými pastely. Dále se v mé tvorbě objevuje technika koláže.

Nedílnou součástí mé tvorby je fakt, že můj otec obrazy rámuje, každý rám je „ušit“ na míru, aby podpořil obraz. S tatínkem máme vytvořený projekt ANNAMI:

Dva lidé – dcera a otec – kteří milují tvorbu, spojili:
obsah a formu
umění a řemeslo

AN
NA
MI

Anna & Miloš

„Snažím se, aby obraz v lidech vyvolával pocity klidu a harmonie. Každé dílo má v sobě uloženo poselství a je jen na samotném majiteli, zda jej objeví. Jak v životě, tak i u tvorby má u mě nezastupitelnou roli intuice a ta je také hlavním motorem mých děl.“

Co Tě inspirovalo k vlastní tvorbě?
Vždy jsem byla velmi tvůrčí člověk, jen jsem nemohla najít tu správnou oblast, kde svou kreativitu plně uplatnit. Nepotřebovala jsem žádnou inspiraci, jen hledat a hledat, což se povedlo, až v mých téměř 30ti letech, v podstatě naprostou náhodou, kterou zmiňuji níže v medailonku.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Možná poprvé ukázat světu, svou práci.

Co Tě na práci nejvíc baví?
Proces malby je pro mne pokaždé jako odjet na krátkou dovolenou a to proto, jak moc v procesu relaxuji a nabíjím se. Jsem sama, ničím nerušená, v podstatě se cítím jako v bublině – nevnímám nic a nikoho, jen malbu. Ale co mne baví zcela nejvíce je skutečnost, že nikdy nevím, kam mne malba zavede, nemám žádné plány a přesto vždy dojdu k cíli.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?
O ničem nevím.

Jakou máš nejvyšší metu?
Být oslovena galerií mimo Olomoucký kraj.

Plánuješ nějakou novinku?
V tuto chvíli ne.

Na co vzpomínáš nejraději v historii tvorby?
Asi na moment, kdy jsem na podlaze u nás v obývacím pokoji poprvé začala malovat (byli jsme v situaci, kdy jsme se s manželem nastěhovali do nového bytu a jako studenti jsme si nemohli žádný obraz koupit a já si moc přála něco pověsit na naše holé zdi) tehdy jsem to jen zkusila, věřte nebo ne, okamžitě jsem věděla, že již nikdy nepřestanu.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Nepřemýšlejte JESTLI, ale JAK.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?
Nedávno jsem přemýšlela, jak úžasný by byl život, kdyby každý z nás našel své „flow“. Nutno říci, že pro každého z nás jistě nějaké takové „flow“ existuje… jen někdy je cesta opravdu trpká a nevyzpytatelná, ale jakmile jej najdete, stojí za to a změní Vás i Váš život. Tedy… hledejte své „flow“ a zkuste jej proměnit v něco, co Vás může nejen naplňovat, ale třeba i živit.
Já jej našla až po vystudování vysoké školy zaměřené na něco zcela jiného, až jako (někdo by řekl) hotový člověk.

Kontaktní osoba: Mgr. Anna Sklenářová
E-mail:
Telefon: 777 086 442

Ukázat více '

S láskou ke kůži od roku 2017.

Ukázat více '

Jmenuji se Zuzka a pod značkou Sluší ti to tvořím oblečení pro ženy. Mou velkou vášní jsou sukně, protože si myslím, že neodmyslitelně k nám ženám patří a dokáží podpořit naši ženskou esenci.
Dávám si záležet na výběru materiálu, na pečlivosti při výrobě a šití – ráda pracuji se zpětnou vazbou od zákaznic a tvořím podle jejich potřeb a přání.
Sluší ti to je také o tom …
Jak často vám někdo řekne, že vám to sluší? Jak často řekneme samy sobě, že nám to sluší?
Jak často to my samy řekneme někomu jinému?
Ráda bych přispěla ke změně. Jdete do toho se mnou?
Pokaždé, když se vám na někom něco líbí, vyslovte to nahlas. Nenechejte si to pro sebe. Probouzejte radost, která se bude šířit dál.

Sluší ti to je oblečení pro zdravě sebevědomé ženy. Přijímejte komplimenty, rozdávejte radost, inspirujte ostatní!

Co vás inspirovalo k vlastní tvorbě?
Začala jsem tvořit/šít při vysoké škole – a nakonec se z toho vyklubalo podnikání a značka. Nebyl to plán, ani záměr, ale cesta.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Jsem kreativní a tvořivá duše, takže produkt a výroba nebyl problém. Největší výzva na začátku byla legislativa, účetnictví a technické věci. Přišlo mi, že je na začátku hodně oborů, kterým potřebuji alespoň trochu rozumět, aby to celé mohlo fungovat. Což platí do dnes 😊 protože neustále je co nového se učit a zlepšovat, jak značka roste.

Co vás na práci nejvíc baví?
Nejvíce mě baví kreativní část procesu. Vybírání látek, příprava kousků, které z látek vytvořím. Stříhání, šití, komunikace se zákaznicemi. A užívám si balení balíčků.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
Účetnictví, cenotvorba, tabulky, čísla, strategie … to není něco, co bych dělala úplně s nadšením, ale patří to do celého procesu a je to důležité. Takže i k tomu se snažím najít cestu.

Jakou máte nejvyšší metu?
Záleží mi na tom, aby moje zákaznice byly spokojené. Aby oblečení milovaly, rády nosily a byly více samy sebou.

Plánujete nějakou novinku?
Letošní novinkou budou šaty, které ženy v mém sortimentu už vyhlíží pár let 😊

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Uff, těžká otázka. Nemám asi nějaký jeden blyštivý moment, na který ráda vzpomínám. To co mě naplňuje radostí jsou spokojené obličeje žen, které mají na sobě dobře padnoucí oblečení, které je dokáže podpořit v tom, kdo jsou. Jak mi dokáží rozkvést pod rukama, a to je nádhera. Když uvidí svoji krásu. Mám ráda tuto transformaci.

Co byste vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Ať to zkusí a uvidí, jestli jim v tom bude dobře. Není co zkazit.

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěla sdělit světu?
Ráda bych přispěla k tomu, aby byl náš svět krásnější, veselejší a barevnější. Aby se nám radostněji žilo, tvořilo a jen tak bylo.

Kontaktní osoba: Zuzana Kulichová
E-mail:
Telefon: 737 368 675

Ukázat více '

Tomáš Krumpholz, má za sebou více jak 20-ti letou profesní dráhu z rychloobrátkového a telekomunikačního trhu, zkušenosti z různých salesových pozic na různých úrovních. Zná fungování rodinných firem i nadnárodních korporátů např. Vodafone, Nestlé, Pepsi, Unilever či Sklizeno, kde se dostal do blízkosti zdravějších alternativ jídla i nápojů a fungovaní menších výrobců, farem i značek. To ho přivedlo ke změně jeho životního stylu a větší touze po vybudování vlastní značky.
V posledních 10-ti letech se věnuje soukromému podnikání. V současnosti je hrdým majitelem značky Bohemsca.

UMĚNÍ ŽÍT S CHUTÍ! Život plný chutí je život plný zážitků, spokojenosti, inspirace, kreativity a harmonie!

Co vás inspirovalo k založení firmy?
Vybudovat vlastní společnost, která přináší na český trh kvalitní ryze český produkt, byl můj celoživotní sen, ale bez podpory mé rodiny, by se tento sen nikdy nestal skutečností.
Naše firma je součástí naší rodiny a my všichni jsme nedílnou součástí naší firmy, každý z nás přináší svůj pohled, svůj názor a každý z nás se podílí na tom, abychom se stále rozvíjeli a přinášeli na trh to nejlepší.
Všechny příchutě našich limonád, toniků, rovněž všechny nové produkty našeho portfolia, jsou výsledkem pečlivého vývoje, ladění chutí, na kterém se podílí každý člen naší rodiny.
Nápoje Bohemsca jsou nápoje pro celou rodinu, pro každý okamžik dne, a proto je pro mě důležitý názor každého člena rodiny, i toho nejmladšího, jehož názor má stejnou váhu jako ten můj.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Rozhodnutí vydat se s rodinou vlastní cestou a opustit jistotu příjmu v nadnárodní firmě.

Co vás na práci nejvíc baví?
Být svým vlastním pánem. Rozvíjet vlastní nápady a vidět reakci zákazníků na výsledky rodinné práce. Prostě, že jim Bohemsca nápoje chutnají více než jiné nápoje na trhu.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
Nevyzpytatelnost českých politiků. Nadměrná administrativa, změny v systému podnikání, legislativě, daní,…

Jakou máte nejvyšší metu?
Vlastní výrobna-stáčírna nápojů v Olomouci. Využít potenciálu olomouckého regionu. Multifunkční sportovní hala Bohemsca pro florbal, házenou, volejbal i basketbal.

Plánujete nějakou novinku?
Konec roku 2023 a začátek roku 2024 byl pro nás hektický, protože jsme připravovali několik novinek jako jsou craftové limonády plné ovoce, limonády v trendy plechovkách a vitamínové vody Active Plus.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Na svobodu a možnost organizovat si čas podle sebe a rodiny.

Co byste vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Co tě nezabije, to tě posílí.

Mmáte ještě něco na srdci, co byste chtěl) sdělit světu?
Nikdy nezapomínejte na rodinu a věnujte jim co nejvíce svého volného času.

Kontaktní osoba: Tomáš Krumpholz
E-mail:
Telefon: 730 825 372

Ukázat více '

Míša Vaněčková vyrábí přírodní kosmetiku od roku 2011. Začínal jsem s tuhými mýdly, která testovala na rodině a přátelích. Jejich spokojenost a nadšené reakce ji přesvědčily o tom, že je na čase věnovat se milované kosmetice naplno. Tak se zrodila Caltha.

Dnes Calthu tvoří 5 lidí v krásné provozovně s výhledem na Svatý Kopeček a nespočet obchůdků po celé ČR, které naše výrobky prodávají.

Přírodní kosmetika ze srdce Moravy.

Co vás inspirovalo k založení firmy?
Hlavní motivací bylo změnit svůj tehdejší život. V roce 2011 jsem začala doma experimentovat s výrobou přírodních produktů, dva roky poté situace v minulém zaměstnaní došla tak daleko, že jsem chodila domů vyčerpaná, bez energie, práce mi už nepřinášela žádné potěšení. Představa, že takto prožiji celý svůj život, se mi nezamlouvala, rozhodla jsem se tedy vzít věci do svých rukou a osamostatnit se. Hodně mi v tomto rozhodnutí pomohl fakt, že o mé výrobky byl mezi přáteli, které jsem obdarovávala, zájem a od nich jsem dostávala i pozitivní zpětnou vazbu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Zorientovat se v množství nařízení, zákonů a požadavků kladených jak na podnikatele obecně, tak na oblast přírodní kosmetiky konkrétně. Část našeho odbytu tvoří bezobalové prodejny, jejichž koncept šel proti představám úředníků, tam bylo těžké vyšlapat cestu k funkčnímu modelu prodeje kosmetiky.

Co vás na práci nejvíc baví?
Nejzajímavější je to, že každý den je jiný. Někdy vyrábím produkty, jindy mám schůzku s našimi odběrateli nebo externími kolegyněmi, poté objednávám obaly, ingredience a podobně. Moc mě baví vývoj nových věcí, pokusy jak reagují jednotlivé ingredience, co se dá spolu smíchat a co ne.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
Přebujelá administrativa, která se navíc každým rokem mění a zpřísňuje. To je věc, se kterou všichni podnikatelé bojujeme, a požadavky na kosmetiku jsou v tomto ještě přísnější než v jiných oborech. Splnit všechny normy, vyřídit všechny kontroly, to zabírá čas a je to i finančně náročné, a to mě opravdu nebaví.

Jakou máte nejvyšší metu?
Ráda bych dál pokračovala ve výrobě našich výrobků šetrných k Zemi a rozšiřovala cesty, kterými se mohou dostat k našim zákazníkům.

Plánujete nějakou novinku?
Na letošní jaro jsme připravili naprostou „bombu“: přírodní make-upy a pleťové krémy, které obsahují filtr proti modrému světlu a urban pollution. Vše bude k vyzkoušení u nás v rámci projektu Šantovka Star(t)s a již brzy také na našem eshopu.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Caltha je moje dítě a s dětmi je to tak, že každá fáze jejich života přináší nějaké zážitky a zábavu. Tak to bylo a je i s Calthou a já si každý den s ní užívám.

Co byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Běžte do toho. Je to náročné, je to někdy vyčerpávající, ale jen tak se posunete ve svém životě a společně také posuneme naši zemi dál.

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěli sdělit světu?
Moc se těším na osobní setkání se všemi, kteří za námi do Šantovky dorazí.

Kontaktní osoba: Michaela Vaněčková
E-mail:
Telefon: 602 18 66 99

Ukázat více '

Bc. Barbora Kománková je studentkou VUT v Brně, věnující se jako samouk malování a fotografování. K tvoření to Barboru táhlo již od dětství, kdy si ve volném čase kreslila jen tak pro sebe, rodinu a přátele. Malování se naplno začala věnovat až v roce 2022, kdy vydala svou první kolekci obrazů ‚Out of Reality‘, a od roku 2023 se naplno věnuje také fotografování. Miluje zvířata a přírodu, a proto v jejích obrazech i fotografiích často najdete právě tyto motivy. Jejím posláním je vnášet do světa pozitivní energii a inspirovat každého, aby se nebál ukázat svou jedinečnost a šel si za svými sny.

„Umění, které šíří pozitivní energii a pomáhá.“

Co Tě inspirovalo k vlastní tvorbě?
K malování a kreslení mě to táhlo již od dětství, kdy jsem si ve volném čase kreslila jen tak pro radost, a obrovská podpora od mé rodiny a přátel mě poháněla v tvoření dál. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych se malováním mohla živit. Až do roku 2022, kdy se v mé hlavě zrodil nápad vytvořit první kolekci obrazů a vyjít s ní na svět. K vlastní tvorbě mě také motivovala touha měnit svět k lepšímu a zapojovat se do projektů, které pomáhají lidem, zvířatům a přírodě.

Co Tě na práci nejvíc baví?
Nejvíce mě baví experimentování (při malování i při focení) a samotný proces tvoření. Ráda zkouším nové věci a mám ráda výzvy.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?
Určitě se najde pár drobností, ale jelikož se jedná o moji vysněnou práci, tak mě na ní baví v podstatě vše.

Jakou máš nejvyšší metu?
Mám jich více, ale mým největším cílem je být finančně nezávislá a dělat to, co miluji a co mě naplňuje.

Plánuješ nějakou novinku?
Ano. V nejbližší době bych se chtěla vrhnout na novou kolekci obrazů inspirovanou Norskem, kde jsem nyní byla na studijním pobytu.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Pokud už delší dobu přemýšlíte o něčem vlastním, co by Vás bavilo a naplňovalo, tak určitě neváhejte a vrhněte se na plánování ještě dnes. Nikdy není pozdě začít.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?
Myslete pozitivně, nebojte se zkoušet nové věci a jděte si za svými sny.

Kontaktní osoba: Bc. Barbora Kománková
E-mail:
Telefon: +420 739 302 390

Ukázat více '

Naším poslaním v spoločnosti PROSA je spájať umelecké inovácie s mestským povedomím a nanovo definovať módu ako plátno pre sebavyjadrenie. Snažíme sa vytvárať jedinečnú kolekciu vysokokvalitných a udržateľných výrobkov, ktoré prekonávajú trendy a stelesňujú individualitu. Tým, že ponúkame obmedzený sortiment starostlivo spracovaných výrobkov, uprednostňujeme kvalitu pred kvantitou a vedome sa rozhodujeme nezanechať za sebou žiadnu stopu.

Bold Looks, Urban Comfort.

Co Tě/vás inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?

Na začiatku sa značka volala IAM. Pretože som pretavila svoje diela do potlače látky. Avšak bol to len akýsi merch mojej tvorby. Bol to odrazový mostík, ale ešte bude veľa práce značku rozšíriť. Spolu s Mateom, kreatívcom, grafikom, sa snažíme s PROSA vybudovať lifestyle značku. Plánujeme nielen udržateľnú urban módu, ale aj dizajnové prvky do interiéru či digitálny svet.
Inšpiráciou ostali stále moje obrazy, ktoré tvorím veľmi spontánne a sú to zväčša len abstrakcie.

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Množstvo rozličných vybavovačiek, s ktorými som sa predtým ani nestretla. Veľakrát samotná tvorba je tá najmenšia časť z celého procesu.

 

 

Co Tě/vás na práci nejvíc baví?

Kreatívna časť, vymýšľanie nových produktov. Kam sa rozšíriť, posunúť. Tvorba spoluprác.

 

Co Tě/vás nejvíc na práci nebaví?

Nebaví ma čakať. Vždy som veľmi netrpezlivá na nové kolekcie a návrhy, ktoré vytvárame.

 

Jakou máš/máte nejvyšší metu?

Lifestylová značka s presahom do digitálneho sveta s módnymi kolaboráciami, ktorá konkuruje firmám v urban svete.

 

Plánuješ/plánujete nějakou novinku?

Novú kolekciu Spring/Summer 2024.

 

Na co vzpomínáš/vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Pop-up stores, predaje, štastné tváre ľudí ktorí prídu kvôli nám na dané miesto.

 

Co bys vzkázal(a)/byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Neprestávať sa usilovať o to čo chceme, pretože raz sa to podarí. Plniť si svoj sen a nestáť na mieste aj keď niekoľko krát človek spadne.

 

Máš/máte ještě něco na srdci, co bys(te) chtěl(a/i) sdělit světu?

Teším sa na predaj v Šantovke a zážitky s ľudmi, ktorí k nám zavítajú.

 

Kontaktní osoba: Silvia Ďurovcová

E-mail:

Telefon: 0915629374

Ukázat více '
Ukázat více '

Bc. Barbora Kománková je studentkou VUT v Brně, věnující se jako samouk malování a fotografování. K tvoření to Barboru táhlo již od dětství, kdy si ve volném čase kreslila jen tak pro sebe, rodinu a přátele. Malování se naplno začala věnovat až v roce 2022, kdy vydala svou první kolekci obrazů ‚Out of Reality‘, a od roku 2023 se naplno věnuje také fotografování. Miluje zvířata a přírodu, a proto v jejích obrazech i fotografiích často najdete právě tyto motivy. Jejím posláním je vnášet do světa pozitivní energii a inspirovat každého, aby se nebál ukázat svou jedinečnost a šel si za svými sny.

„Umění, které šíří pozitivní energii a pomáhá.“

Co Tě inspirovalo k vlastní tvorbě?
K malování a kreslení mě to táhlo již od dětství, kdy jsem si ve volném čase kreslila jen tak pro radost, a obrovská podpora od mé rodiny a přátel mě poháněla v tvoření dál. Nikdy by mě ale nenapadlo, že bych se malováním mohla živit. Až do roku 2022, kdy se v mé hlavě zrodil nápad vytvořit první kolekci obrazů a vyjít s ní na svět. K vlastní tvorbě mě také motivovala touha měnit svět k lepšímu a zapojovat se do projektů, které pomáhají lidem, zvířatům a přírodě.

Co Tě na práci nejvíc baví?
Nejvíce mě baví experimentování (při malování i při focení) a samotný proces tvoření. Ráda zkouším nové věci a mám ráda výzvy.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?
Určitě se najde pár drobností, ale jelikož se jedná o moji vysněnou práci, tak mě na ní baví v podstatě vše.

Jakou máš nejvyšší metu?
Mám jich více, ale mým největším cílem je být finančně nezávislá a dělat to, co miluji a co mě naplňuje.

Plánuješ nějakou novinku?
Ano. V nejbližší době bych se chtěla vrhnout na novou kolekci obrazů inspirovanou Norskem, kde jsem nyní byla na studijním pobytu.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Pokud už delší dobu přemýšlíte o něčem vlastním, co by Vás bavilo a naplňovalo, tak určitě neváhejte a vrhněte se na plánování ještě dnes. Nikdy není pozdě začít.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?
Myslete pozitivně, nebojte se zkoušet nové věci a jděte si za svými sny.

Kontaktní osoba: Bc. Barbora Kománková
E-mail:
Telefon: +420 739 302 390

Ukázat více '
Ukázat více '

Martina Brandová, majitelka a chocolatiérka založila značku Andělské pralinky v roce 2011. Původní profesí tlumočnice a facility managerka šla za svým snem o výrobě pralinek, který se jí opakovaně zdával a zrealizovala jej. Firma se v roce 2016 přestěhovala z Prahy do nové výrobny v Lipníku nad Bečvou, kde v malém rodinném kolektivu vznikají všechny sladké poklady.

„Za nás mluví čokoláda!“

Co Vás inspirovalo k založení firmy?
Inspirovaly mě sny o výrobě pralinek, které se mi opakovaně zdály. Když už byly dost neodbytné, začala jsem se učit technologii výroby a pochopila jsem, že tohle je ta správná životní cesta.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Asi nejtěžší bylo vysvětlit rodičům, že je správné odejít z jistoty manažerské pozice a zkusit zrealizovat své sny i za cenu rizika. Nechala jsem si totiž od nich kdysi dávno rozmluvit jiný projekt, který se s odstupem času ukázal jako výborný nápad a já jsem pak litovala, že jsem jej nerealizovala. Takže už jsem svou chybu nechtěla podruhé zopakovat a musím říct, že teď ničeho nelituji!

Co Vás na práci nejvíc baví?
Na mé práci mě baví možnost být kreativní, vymýšlet novinky, zkoušet nové recepty a pak vidět krásné reakce spokojených zákazníků. Baví mě práce v malém kolektivu příjemných kolegyň, kde je vždycky veselo. A co mě také baví? Že už nemusím jako dříve do práce dojíždět hodinu autem v kolonách, ale teď dojdu do výrobny za minutu třeba v papučích 😊

Co Vás nejvíc na práci nebaví?
Nebaví mě neustále narůstající administrativa a byrokracie, která podnikatele ubíjí a odrazuje od podnikání. Někdy si připadám, že je tady podnikatel spíš za potencionálního zloducha, kterému je potřeba hodit dalších pár klacků pod nohy, než mu život trochu ulehčit.

Jakou máte nejvyšší metu?
Být šťastná a prostřednictvím Andělských pralinek předávat štěstí i našim zákazníkům. Pokaždé, když ochutnají pralinku, kousnou si do makronky nebo rozkrojí dort, by měli mít radost a užít si tu chvíli. Když tohle funguje, zákazníci se nám rádi vrací a my víme, že naše práce má smysl.

Plánujete nějakou novinku?
Novinek plánujeme pro letošní rok opravdu hodně! Od dubna budou mít návštěvníci hradu Helfštýn možnost ochutnat naše výrobky v hradní pekárně naproti vyhlídkové věži, kde chystáme mnoho sladkých pokladů tematicky spojených s tímto krásným místem. Co se týká novinek ve výrobě, ráda bych uvedla například nové tekuté pralinky, kterými bychom chtěli navázat na tradici klasických rumových pralinek, které před časem zmizely z trhu. Na rozdíl od těchto pralinek budou naše plněny opravdovým alkoholem, karibskými rumy i oblíbenými višněmi v rumu. Nová bude také kočičí a psí kolekce pralinek pro milovníky našich chlupatých miláčků. Letos se máte opravdu na co těšit!

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Nemohu říci, na co vzpomínám nejraději, mám mnoho krásných vzpomínek. Těšilo mě, když jsme otevřeli novou výrobnu v Lipníku, když jsme zvládli v šibeničním termínu některé velké zakázky pro náročné klienty a nikdo z nás pak nemusel navštívit psychiatra. Vzpomínám s radostí na překvapený a dojatý výraz pana Jana Kanyzy, když na vernisáži své výstavy v Lipníku otevřel bonboniéru a uviděl na pralinkách fotky svých obrazů. Vzpomínám na charitativní koncert Pod křídly andělů, který jsme před několika lety mohli ve spolupráci se SVČ Lipník uspořádat v zámeckém parku, byl to úžasný zážitek. A často vzpomínám na všechny své milé kolegyně, které prošly naší výrobnou. Jsem ráda, že mám na co vzpomínat a hlavně, že si vůbec ještě něco pamatuji!

Co bys byste vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
V dnešní době bych řekla, že je nejen důležité mít svůj sen, invenci a energii do nové životní podnikatelské etapy, ale je čím dál víc důležité mít dobrý finanční plán, pevné nervy a hlavně podporu rodiny a partnera. Bez nich to totiž nikdy v pohodě nezvládnete!

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěla sdělit světu?
Nikdy nevíš, než to zkusíš….

Kontaktní osoba: Martina Brandová
E-mail:
Telefon: 739 046 910

Ukázat více '

Představení zakladatelů:

Ing. Martin Štramberský – jsem vystudovaný statik betonových konstrukcí na VUT, ale profesní zalíbení jsem našel v realizaci zajímavých projektů. Pohybovku jsem založil s úmyslem vymyslet něco smysluplného pro děti. Něco, co bude mít vyšší smysl a zároveň bude kombinovat zdravý pohyb a edukaci veřejnosti.

Bc. Kačka Pokorná – vystudovala jsem střední pedagogickou školu a vysokou školu obor Fyzioterapie. V praxi čerpám z obou mých oborů a zároveň působím jako cvičitelka předškolních dětí v Sokole. Vedle přednáškové činnosti pro lékaře, pedagogy a veřejnost jsem hlavně maminka dvou holčiček, od kterých získávám nejvíce praktických zkušeností. Velký smysl vidím v komplexním přístupu k dětem.

„Pohyb je hra.“

Co vás inspirovalo k založení firmy?
Snaha vytvořit projekt, který bude mít vyšší smysl. Projekt, za kterým bych se časem mohl ohlédnout a být spokojený. Vytvořit z Pohybovky lovebrand, který by mohl šířit osvětu nejen dětské fyzioterapie a pohybu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Popasovat se s nástrahami, které číhají u vznikajícího projektu, který je financován vlastními prostředky. Množství každodenní práce a správné rozhodování.

Co vás na práci nejvíc baví?
Radost zákazníků a hlavně dětí, když hrají naše hry. Když tráví čas s rodiči, hýbou se a celá rodina si užívá zábavu. Vědomí toho, že když už se lidé o Pohybovce dozví, jsou z ní nadšení a objednají si hry domů nebo do školky.

Co vás nejvíc na práci nebaví?
Vlastní projekt znamená vynaložení spousty energie, aby se povědomí o Pohybovce zvýšilo – a právě ty situace, kdy se vynaložená energie nepotká s užitkem nás nebaví.

Jakou máte nejvyšší metu?
Pohybovku do každé rodiny a do každé školky. =) V rámci fyzioterapie předškolních dětí a starších chceme šířit osvětu a udávat směr zajímavých her a možností. S velkým partnerem založit seriál o pohybu či festival pohybu.

Plánujete nějakou novinku?
Aktuálně máme vydanou novinku Hravé listy lišky Anežky. Je to první díl zábavného a edukativního pracovního sešitu, který vytvářely 3 odbornice – fyzioterapie, ergoterapie a logopedie. Sešit obsahuje na 50 stranách více než 120 aktivit a úkolů, které se v oblastech prolínají a s mazatelným fixem zahrnuje i grafomotorické části, které děti náramně baví. Hravé listy jsou určeny pro předškoláky 4-7 let a tento 1. díl je zaměřen na základní výchozí polohy.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Na první objednávku =) na první vyprodání skladových zásob… Ale nejvíce na zpětné vazby od zákazníků. Jak děti chtějí trávit čas s rodiči, jak se všichni pohybově zapojují atd.

Co byste vzkázali lidem, kteří uvažují o vlastním podnikání?
Je to opravdu náročné, ale stojí to za to =)

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěli sdělit světu?
Chovejte se v podnikání k lidem tak, jak byste chtěli, aby se oni chovali k vám. Setkávám se bohužel velmi často s tím, že je to nepřátelské prostředí, což je škoda. Hlavně u unikátních a autorských projektů, které mají vyšší smysl. Buďte k sobě tolerantní a podporujte se navzájem. Úspěch se dostaví.

Kontaktní osoba: Ing. Martin Štramberský, autor Pohybovky
E-mail:
Telefon: 773666188

Ukázat více '

Angličtina pro děti Helen Doron English je celosvětově uznávaný vzdělávací koncept na výuku angličtiny pro děti od 3 měsíců do 19 let, dnes již s téměř 40letou tradicí. Držitel ocenění GLOBAL FRANCHISE AWARDS za nejlepší franchisu v oblasti vzdělávání v letech 2019 – 2021.
V České republice má franchisa zastoupení od roku 2004, v současné době působí na 90 místech České republiky a do kurzů dochází více než 12 a půl tisíce dětí.

„Od malička ve výhodě.“

Představení:
• Základem programu je jedinečná metoda, kterou vyvinula britská lingvistka a pedagožka Helen Doron.
• Metoda napodobuje způsob, kterým se děti učí svůj mateřský jazyk.
• Proces efektivního učení podporují 4 základní principy: výuka v malých skupinkách, zábava, opakovaný poslech a pozitivní podpora.

Podívejte se na nás zde:

Kontaktní osoba: Barbora Tošenovská
E-mail:
Telefon: 732 546 305

Ukázat více '
Ukázat více '

Cílem značky je usilovat o bezkonkurenční dokonalost. Vyrábí pouze kola bez kompromisů a jen to nejlepší co může být. FACTOR nehodlá šetřit na čase výroby, materiálu nebo ceně jiných vstupních kapitálů. Ve všem chce být nejlepší, aerodynamika, váha, tuhost, rychlost.

Kola FACTOR patří mezi absolutní cyklistickou špičku.

„Never Status Quo“ znázorňuje absolutní míru neustálého vývoje nových ale i stávajících produktů.

„Je to všechno, o čem jste snili a co jste považovali za nemožné, jednorožec mezi koly.“

Co vás inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?

Přinést zákazníkům to nejlepší na trhu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Dostat se s novou značkou do podvědomí.

Co vás na práci nejvíc baví?

Nové technologie prodávaných produktů.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Administrativa.

Jakou máte nejvyšší metu?

Stát se největším prodejcem této prémiové značky.

Plánujete nějakou novinku?

Novinky u této značky se představují v řádu 3. měsíců a je jich nespočet.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Nejtěžší bylo získat zastoupení této značky.

Co bys byste vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Není to pro každého.

Ukázat více '

Za COGITEM stojí máma dvou kluků, manželka, kuchařka, chovatelka slepic a bernského honiče. Trpělivost její babičky a ochota učit ji ručním pracím byla asi tím základem všeho. Inspiraci nachází v přírodě a přírodních materiálech. Tvorbou ji provází funkcionalismus, skandinávský styl, ale i estetická krása podle wabi-sabi.

„COGITO je značka pro ty, kdo mají rádi jednoduchý a čistý design v souladu s přírodou.“

Co Tě inspirovalo k vlastní tvorbě?

Toužila jsem po kabelce z vlněné plsti. Koupit ji nebylo možné, tak jsem našla zdroje a ušila si ji sama. A  pak jsem ušila další….

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Skloubit práci s tím být mámou. Být mámou je nejvíc, být COGITO mě baví.

 

Co Tě na práci nejvíc baví?

Když se myšlenka přemění ve skutečnost… když má zákaznice radost… když se k vám vrátí a pořídí si ještě jednu

 

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Marketing 😊

 

Jakou máš nejvyšší metu?

Vlastně ani nemám konkrétní cíl. Všechno přichází postupně a vyvíjí se. Jedno malé přání ale mám. Malý krámek s dílničkou na náměstí… s velkou výlohou. Takové divadlo se dvěma jevišti.

 

Plánuješ nějakou novinku?

Novinkou je teď velký prostorný vlněný batoh, bude i v Šantovce star(t)s.

 

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Cogito letos oslaví 10 let stejně jako Šantovka. Vznikalo a vyvíjelo se postupně, krok po kroku a vlastně je to tak, jak jsem si přála. Cogito je malá značka, kde mám prostor pro kreativitu a blízko k zákazníkovi pro zpětnou vazbu. Nejraději vzpomínám na první prodanou kabelku, bylo to jako zázrak.

 

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Nebude to lehké, ale hodně Vás to naučí. A pak… život je krátký. Pokud to jde, dělejte věci, které vás baví, poctivě a s radostí. Váš čas za to stojí.

 

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

„Tvoření osvobozuje myšlení.“

 

Kontaktní osoba: Martina Dokulilová

E-mail:

Ukázat více '

Veselá, tvořivá, milující přírodu a především spojená s Happy Nature, to jsem já Míša. Pokud hledáte, kdo za Happy Nature stojí, pak ve většině případech najdete právě moje jméno. Nejsem na to ale ani zdaleka sama. Mým pracovním i životním parťákem je Jirka. Jirka je komunikativní, vtipný a v přírodě se cítí, jako rybka ve vodě. Oba jsme v životě hledali náplň, která nám umožní tvořit v souladu s námi a s přírodou. A tak jsme rozjeli Happy Nature.

Co vás inspirovalo k založení firmy?

Celý projekt začal myšlenkou vlastních přírodních motivů na oblečení. Svět módy byl pro nás tak trošku neznámý, ale chtěli jsme se o něm dozvědět více. Jakmile poznávání začalo, zjišťovali jsme mnoho negativních dopadů textilního ale i celého podnikatelského světa. Prahli jsme po změně. A tak jsme se do toho pustili.

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší jsou překážky, které si člověk staví před sebe sám. A v podnikání to tak často je, protože si ho tvoříte z velké části sami. Vždy je ale potřeba zachovat klidnou mysl a vykouzlit úsměv na tváři a pak jde všechno lépe J

 

Co vás na práci nejvíc baví?

Nejvíce nás baví volnost, s kterou můžeme Happy Nature tvořit. Potkávání skvělých lidí, kteří nám s projektem pomáhají a budování komunity kolem něj. Velkou radost máme taky z výsadby stromů, kterých jsme s Happy Nature vysadili už přes 135 tisíc. To nám dává velký smysl.

 

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Když se toho nahromadí opravdu hodně. Úkoly v diáři skáčou přes sebe a v člověku se budí lehká beznaděj. Nebo když něco hodně chcete a nedaří se to. Ale všechny situace mají své řešení a tím se vždy uklidníme.

 

Jakou máte nejvyšší metu?

Chtěli bychom být ještě blíže přírodě a tak zvažujeme přesun naší dílny mimo Brno, kde ji máme teď. Tam bychom také chtěli budovat místo, kde lidé budou moci pobýt v srdci přírody a být blíže sobě.
Dále rozjíždíme projekt s názvem Ekopromo, díky kterému se snažíme nabídnout udržitelnou módu i firmám nebo třeba volnočasovým skupinám. V tomto odvětví se bohužel často využívá konvenční textil. A tak zde vidíme velký potenciál, který může vést ke změně k lepšímu.

 

Plánujete nějakou novinku?

Právě chystáme novou podzimní kolekci, kde bude spoustu nových produktů. Například mikinošaty, čepice nebo košile. Na jaro pak chystáme novou lněnou kolekci.

 

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Těch momentů je mnoho. Od zasazení prvního stromku, přes otevření naší kamenné prodejny po neustále propojování se s nádhernými lidmi.

 

Co byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Držet si optimistickou mysl a jít si za svým. Hlavně ze začátku je to někdy těžké, protože dlouho pracujete na něčem, co držíte pod pokličkou. A s tím občas přichází i pochyby. Když ale člověk opravdu věří v to co dělá a ví že i cesta je cíl, radosti přichází sami. Dále ze svých zkušeností určitě doporučujeme nechat si s věci pomoci a nedělat za každou cenu vše sám 🙂

 

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěli sdělit světu?

Děkujeme, že s námi měníte svět k lepšímu.

 

 

Kontaktní osoba: Michaela Makešová

E-mail:

Telefon: 704432456

Ukázat více '

Jsme Kačka, Dino a Surinka a naši značku BrandForFrench jsme vytvořili pro milovníky pejsků. Zaměřujeme se primárně na kvalitní oblečení nejen pro pejsky, ale i pro jejich majitele. Není nám lhostejný osud pejsků z množíren, a proto z každého prodaného výrobku posíláme část zisku občanskému sdružení FRBUL.

„Vždy jsme chtěli, aby pejsci chodili nejen vkusně a kvalitně oblečeni, ale aby bylo oblečení i něčím víc.“

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Moji pejsci. Od svých 18 let mám Francouzské buldočky, jejichž péče je malinko složitější co se zdraví týče a potřebují chodit v zimě oblečeni a nikdy jsem pro ně nenašla adekvátní oblečení, buď jim bylo malé a nebo moc „barevné“.

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší asi stále je pro mě to, neklást na sebe přílišné nároky.

 

Co Tě na práci nejvíc baví?

To, že ji můžu dělat s mými Frantíky, které miluju. To, že můžu komandovat lidi (ha ha) a taky to, že se stále někam celý koncept posouvá. Začínali jsme u jedné mikiny, která neměla ani brand.

 

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Práce. ( ha ha) Nebaví? Těžko říct, možná ta nejistota kolikrát. Když něco vymyslím, bude se to pejskařům líbit? Budou to pro svého miláčka chtít?

 

Jakou máš nejvyšší metu?

Nejvyšší metou je pro mě dostat aktuálně moji značku mezi více pejskařů, protože my dokážeme šít nejen pro buldočky. Dále pak se dostat do zahraničí, ale to je na dýl.

 

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, teď jsme měli první  Fashion Pshow, na které bylo představeno hodně novinek. Každý rok se snažím pozměnit trošku kolekci, aby bylo zase z čeho vybírat.

 

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Na to, jak jsem hledala první paní švadlenku a šila mi první mikinu a já z ní měla obrovskou radost. Vždy mám vlastně radost, když vidím pejska oblečeného v našem Brandu.

 

Co bys vzkázala lidem, kteří uvažují o vlastním podnikání?

Ať to nedělaj? 😀 😀 Nééé, chce to jen dávku odhodlání a nebát se vstoupit do neznáma a pokud něco děláte s dobrým srdcem, nemůže to dopadnou špatně.

 

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Světu celkově? Jako něco jako, že bych ráda světový mír? Ten bych ráda.

Ale, chtěla bych, aby oblečení pro pejsky a obecně pro pejskaře nebylo takové tabu. Pejsci dnes žijí v domácnostech, kde máme 23 stupňů a spí s námi v postelích a pak je vezmeme ven do nuly, i jim je zima a nemysleme si, že není. Zkusme nad oblečením pro psy přemýšlet jako nad něčím funkčním, co opravdu pomáhá. Také bych možná ráda vzkázala, ať podporují české výrobce a české firmy, protože tito lidé se opravdu snaží vybudovat něco originálního a chtějí být na svoji zemi hrdí.

 

Kontaktní osoba: Kateřina Artner

E-mail:

Telefon: 739 516 503

Ukázat více '

Wood style jsou dřevěné i kožené výrobky vyráběné ručně v Uherském Hradišti pod taktovkou zakladatele dílny Martina Šupky.

 

 

„Našim hlavním cílem je vyrábět kvalitní a udržitelné výrobky ze dřeva a kůže.“

Co Tě/vás inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?
Dílna vznikla roku 2012 ve Valašském Meziříčí, kde jsem studoval nábytkářskou a dřevařskou výrobu. Jednoho večera mně vytanul na mysli nápad vyrobit si vlastnoručně dělané dřevěné brýle, když mám tak rád dřevo. Od té doby se mě vztah k přírodním materiálům stále drží.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Obava aby se naše výrobky lidem líbily a měli mezi lidmi dobrou pověst.

Co Tě/vás na práci nejvíc baví?
Nejlepší na naší práci je, že je hodně kreativní a zároveň pracujeme s přírodními materiály, které krásně voní a mají svoji nenahraditelnou strukturu.

Co Tě/vás nejvíc na práci nebaví?
Administrativa, která bohužel k podnikání neodmyslitelně patří.

Jakou máš/máte nejvyšší metu?
Být světový.

Plánuješ/plánujete nějakou novinku?
Ano ještě k letošnímu roku by jsme chtěli představit nové fotoalba a ledvinku.

Na co vzpomínáš/vzpomínáte nejraději v historii podnikání?
Na garážovou dílnu

Co bys vzkázal(a)/byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Aby se nebáli

Máš/máte ještě něco na srdci, co bys(te) chtěl(a/i) sdělit světu?
Dřevo a kůže jsou výjimečné materiály. Zaslouží si proto výjimečný přístup. Ruční práci, nádherný design a zákazníka, který kvality tohoto materiálu dokáže ocenit.

Kontaktní osoba: Martin Šupka
E-mail:
Telefon: 608 888 575

Ukázat více '

Sandra Švédová je známá především pro tvorbu svatebních a společenských šatů. Díky oslovení Šantovka Star(t)s se rozhodla uchopit dlouholetou poptávku a vytvořila Basic kolekci pro muže, ženy i děti. Minimalistické kousky s rukopisem návrhářky se tak stanou na jeden týden dostupné široké veřejnosti, bez objednání a cesty do ateliéru.

„Inspirací mi je žena jako taková, samotná práce se ženou, kdy se při výrobě šatů soustředím na její přednosti, které se snažím vyzdvihnout.“

Co Tě inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?
Určitě mě ovlivnila maminka, která vlastnila a provozovala šicí dílnu. Samotné podnikání pak odstartoval nedostatek. Konkrétně mé svatební šaty, nikde nebyly takové, jaké jsem chtěla, tak jsme je s mamkou ušily. Tím vše začalo. Je to už deset let. Spousta věcí se změnila, ale svatební šaty dělám stále:)

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?
Pořád je to těžké, občas si nevěřím.

Co Tě na práci nejvíc baví?
Baví mě různorodost, dar, že se živým svým talentem.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?
Práce s lidmi je občas náročná a pokud mají být na papíře čísla, místo návrhů je to pro mne španělská vesnice.

Jakou máš nejvyšší metu?
Pořád jich tam mám spoustu.

Plánuješ nějakou novinku?
Tento star(t)s je velkou novinkou. A ano, bude i nová kolekce a přehlídka.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?
Každý krok, který jsem udělala mě posunul a něco naučil. Mám ráda inspirativní zákaznice, které mi vstupují do ateliéru. Nemohu opomenout přehlídky, ty určitě patří k pomyslnému vrcholu, ale to nejvíc je, když se zákaznice vrací a jsou spokojené.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?
Lehké to není, často se rouhám a závidím lidem čistou hlavu, ale neměnila bych.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?
Já nerada světu něco sděluji, ale rozhodně se na všechny těším a děkuji Šantovce za milé nakopnutí pustit se do něčeho, čemu jsem se docela bránila.

Ukázat více '

DreamsEden je studio, které se zaměřuje na extravagantní a neotřelé modely, za kterým stojí studentka právnické fakulty UP. Hlavní slovo zde mají šaty pro malé princezny, které jsou šity na zakázku. Studio nabízí také širokou nabídku setů máma s dcerou či společenských šatů na různé události nebo focení.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Od malička miluju šaty a když jsem viděla tyto nádherné dětské modely, bylo rozhodnuto!

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Já vlastně ani nevím. Vždycky říkám, že podnikám od srdíčka, a tak to prostě nějak jde. 😀 Najednou se objevili ti správní lidé, postupně přibylo spousta spokojených stálých klientů a nějak to vlastně plynule šlape. V budoucnu bych se do toho samozřejmě ráda obula více, ale zatím je na prvním místě škola. 🙂

Co Tě na práci nejvíc baví?

Ty rozzářené výrazy a zprávy od spokojených princezen! <3

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Je pravda, že když člověk odpovídá pomilionté na tu stejnou otázku, i když jsou všechny odpovědi na stránkách, tak je to někdy vyčerpávající. Ale to k té práci prostě patří. 🙂

Jakou máš nejvyšší metu?

Vlastní obchůdek a jednou třeba i ateliér, ale to si zatím nechám pro sebe. 😀

Plánuješ nějakou novinku?

Nová kolekce autorských svatebních šatů. A je se na co těšit!

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Asi na ty začátky. 😀 S odstupem ty malichernosti, co mi přišly jako nepřekonatelné překážky, jsou docela úsměvné.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Určitě stojí za to to zkusit! I když to nevyjde, je to obrovská zkušenost do budoucna.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Na všechny se na Vás moc těším v Šantovce!

Ukázat více '

Značku Stika ceramics utváří již osm let Anna Dvořáková. Její výrobky se vyznačují zemitostí, jež pramení z Annina minimalistického a ekologického přístupu k řemeslu. Přehršel druhů hlíny a glazur, které se dnes nabízí k použití, vnímá Anna spíše jako distrakci než výhodu. Pracuje proto pouze s jednou hlínou a dvěma glazurami a upíná svou pozornost k rozličným tvarům a texturám. Experimentuje s teplotou výpalu a sahá většinou po zemitých barvách, které dávají vyniknout organickým formám jejich výrobků: od kalíšků na čaj, přes svícny a talíře až po vázy. Příklon k jednoduchosti se u Anny odráží také v užívání výhradně lokálních materiálů.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nezaleknout se překážek.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Točení.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Papírování

Jakou máš nejvyšší metu?

Vytvořit zdravé a udržitelné podnikání, které mě bude bavit.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na všechny nezdary, které se zdály být v daný moment nepřekonatelné.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Aby se nezalekli překážek.

Ukázat více '

Kabelky a výrobky z kůže, které nepřehlédnete. Nadčasové, elegantní a s důrazem na detail.

„Věříme, že za jedinečností každého kusu stojí tradiční postupy a poctivá ruční práce.“

Co vás inspirovalo k vlastní tvorbě?

Inspirací jsou především naši předkové, kteří se víceméně vždy věnovali vlastní tvorbě a umu. Od stolařství, kožedělnictví až po prvovýrobu v zemědělství.

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Dokázat rodičům, že vysoká škola a práce ve velké firmě s vysokými výdělky není vše. Respektive není to to, co od života chceme.

 

Co vás na práci nejvíc baví?

Smysluplnost toho, co děláme. Kvalita a precizní zpracování, které k našim výrobkům neodmyslitelně patří. Baví nás práce nejen hlavou, ale i rukama.

 

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Boj s časem a prostorem.

 

Jakou máte nejvyšší metu?

Vybudovat z našeho podnikání prestižní značku s pevnými základy na trhu.

 

Plánujete nějakou novinku?

Ano, plánujeme se zaměřit více na korzety a opasky obecně.

 

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Nepochybně na ten postupný proces neustálého zlepšování se ve všech sférách našeho podnikání.

 

Co bys byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Pokud ve svém podnikání cítíte a vidíte smysluplnost, jděte do toho!

 

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěli sdělit světu?

Změna začíná u jednotlivce.

 

Kontaktní osoba: Ing. Jaroslav Vaculík

E-mail:

Telefon: 724583004

Ukázat více '

Czech Pedal Car je malou českou firmou, která se zabývá ruční výrobou šlapacích autíček. Každému autíčku je věnován individuální přístup a péče. Proto jsou autíčka od firmy Czech Pedal Car tak jedinečná…

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Vlastní děti a vytvoření českého produktu s dlouhou životností…

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Od širokého okolí poslouchat, že váš nápad je hloupost a přesto ukončit zaměstnání a začít…

Co Tě na práci nejvíc baví?

Spokojený zákazník.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Internetová doba, která se stala nutností…

Jakou máš nejvyšší metu?

Udržet malou ruční dílnu, kde se bude tvořit produkt, který se bude předávat v rodinách po generace…

Plánuješ nějakou novinku?

Novinky se plánují stále…

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na den, kdy naše dcera poprvé zkoušela naše autíčko…

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Neposlouchejte ostatní, jen vy sami nejlépe víte, co dokážete…

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl sdělit světu?

Ekologii netvoří elektromobilita, ale výrobky, které jednoduše vydrží…

Ukázat více '
Ukázat více '
Ukázat více '

Salón Olgy Měrkové jsou určeny pro nevěsty a jejich doprovod. Máme za cíl uspokojit touhy každé dívky a ženy. Každý rok si dáváme záležet, abychom vytvořili nejkrásnější a nejkvalitnější svatební šaty. Šijeme šaty na zakázku i podle foto.

 

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Má maturitní práce byla ušití svatebních šatů. Když jsem viděla, jak v nich nevěsta zářila štěstím, řekla jsem si, že jednou chci vlastnit svatební salón, abych mohla dělat lidi šťastnými. Povedlo se mi to v ČR. Jsem původem z Ukrajiny. Můj sen se splnil a ve spolupráci s kolegyni paní Berezhnyk a mou dcerou Kristýnou Suchyňovou dokážeme splnit sny i těch nejnáročnějších nevěst.

Co bylo do vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Získat důvěru zákazníka.

Co Tě na práci baví nejvíc?

Když je náš zákazník spokojený a v jeho očičkách vidíme vděčnost.

Jakou máš nejvyšší metu?

Rozšířit dostupnost svých výrobků do více koutů ČR, tj. mít řetězec salónu Dream Dress na více místech ČR.

Plánuješ nějakou novinku?

U nás novinky jsou co půl roku. Sledujeme módu jak tuzemskou, tak i zahraniční, a jsme vždy o krok dál s novou kolekcí než některé místní firmy, což i je naším dalším cílem.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejvíce se i do teď těšíme na výzdobu svatby. To nám zůstalo od naší první výzdoby, kde jsme si užili hromadu radosti, nadšeni a také menších trapasů.

Co bys vzkázala lidem, kteří uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Jděte za svým cílem, snem, nevzdávejte se! I když se to nepovede napoprvé, vždy bude další možnost se předvést. A nikdy neposlouchejte ty, kteří vám budou říkat, že je to těžké. Ano, je to veliká zodpovědnost, vyžaduje důslednost, ale také i důvtip v jakémkoliv oboru podnikání, proto nepodnikají všichni, jen ti odvážní a cílevědomí.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Nebojte se netradičních svateb, oslav, plňte si své sny. A v neposlední řádě všem přeji SVĚTOVÝ MÍR!!!

 

Ukázat více '

Rebelové vůči statusu quo. Vydejte se poznat pravou chuť ořechových másel, světově oceňované kombuchy a dalších lokálních výrobků, o kterých možná ani nevíte. To vše a mnoho dalších pro vás připravuje Tomáš Gajdoš, zakladatel Barenuts.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Uvědomění si, že náš život začíná v moment, kdy si uvědomíme, že máme jen jeden a ten by mohl být pořádným a poctivým dobrodružstvím. A taky pocit, že něco dokážu změnit.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Poznávat, kde mám nedostatky já i mé okolí a přicházet na to, jak vše od základu změnit.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Snad úplně všechno, protože vše je součástí cesty plnit si sny, není to tak? Ale asi vidět, jak se z ořechu stane voňavé máslo a to pak dělá lidem radost, to je největší odměna za tu dřinu. A je to tak trochu metafora, ale rozlousknout životní ořechy a vidět, že to jde jako po másle!

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Pokud někdo upadne do pohodlnosti a stačí mu to.

Jakou máš nejvyšší metu?

Aby lidé věděli, že každý může, a pokud budu inspirací, budu nadále nadšeně žít dál. A nejen v Česku, poznávání krásy planety a lidí je na jeden život málo 🙂

Plánuješ nějakou novinku?

Vlastní alternativní baristická mléka, kavárnu v Olomouci a první espresso bar v Prostějově.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Na první setkání s dříve neznámými lidmi, bez kterých bych si nyní nedokázal představit své aktivity a život.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Je Váš sen pokaždé alespoň o ždibec větší, než všechny překážky?

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl sdělit světu?

Až si uvědomíte, že jste lepší, než si myslíte, ukáže se Vám úžasný život 🙂

Ukázat více '

Bezpodprsenková móda BeFairy je móda pro všechny ženy, které se chtějí cítit krásně a volně i bez nošení podprsenky. Součástí BezTriček, BezTílek a BezŠatů je všitá lambáda, která dá našim prsům oporu, ale ponechá jim přirozený tvar a nám tak pohodlí po celý den.

„Prsa jako v bavlnce.“

Co Vás inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?

Má vlastní potřeba nenosit podprsenku, ale přesto mít oporu pro svá prsa a cítit se hezky.

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Dostat se k jakýmkoliv informacím z textilního průmyslu a najít konstruktérku, která by si na tuhle výzvu troufla. Nakonec se nám podařilo vytvořit tak unikátní střihy, že jsou patentové a zaregistrované na úřadu průmyslového vlastnictví.

 

Co Vás na práci nejvíc baví?

Ta radost žen, které si mysleli, že se nikdy bez podprsenky neobejdou a jejich nadšení z BeFairy.

 

Co Vás nejvíc na práci nebaví?

Účetnictví 😀

 

Jakou máte nejvyšší metu?

Aby každá žena věděla a dovolila si odložit podprsenku i díky BeFairy a pečovala tím o své zdraví.

 

Plánujete nějakou novinku?

Pohrávám si s myšlenkou vytvořit BeFairy plavky.

 

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Na setkání s ženami, které nevěřily, že to může fungovat a staly se z nich věrné zákaznice, které čekají na novinky.

 

Co byste vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Pokud vám to dává smysl, jděte do toho. Co horšího se může stát než to nevyjde? Zkušenosti vám nikdo nikdy nevezme 🙂

 

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěla sdělit světu?

Milé ženy, hýčkejte se a dovolte si odložit podprsenku kdykoliv, kdy je to alespoň trochu možné.

 

Kontaktní osoba: Silvie Fialová

E-mail:

Telefon: 608758882

Ukázat více '

Autorská móda Katky Majerové působí na módním trhu již více než 10 let. Na jednom a tomtéž místě se navrhují modely, stříhá, tiskne, šije i prodává. Naše dílna se nachází v obci Hruška u Němčic nad Hanou.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Nápad na vytvoření vlastní značky přišel v průběhu mé druhé mateřské dovolené. Stálo přede mnou rozhodnutí, zda se vrátit zpět do uniformy Armády ČR nebo svůj koníček šití, který jsem na mateřské pěkně rozjela zlegalizovat. Díky velké podpoře a pomoci mého muže tak vznikla oficiálně majerKa.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší považuji rozhodnutí vystoupit ze své komfortní zóny stability státního zaměstnance a přijmout a vzít svůj život pod vlastní křídla.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Začněme trochu s nadsázkou. Na mé práci mě nejvíc těší a baví, že si můžu dělat co chci, kdy chci a jak chci a nikdo mě za to nemůže vynadat. To je přece podnikání, ne? A teď vážně. Nejvíce mě těší a baví vymýšlení a tvoření nových věcí. Miluji nové výzvy a projekty. Když se věci daří a povedou, jsem nesmírně pyšná a šťastná.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Nebaví? Tak to vím úplně přesně! Papírování. Ráda tuto práci přenechám jiným.

Jakou máš nejvyšší metu?

Nejvyšší metu nemám. Žiju tady a teď. Cíle si stanovuji a ráda jich dosahuji. Jakmile cíl splním, vymýšlím nový a další, aby mně práce pořád těšila, bavila a naplňovala.

Plánuješ nějakou novinku?

Novinky, tak to je moje. Na eshopu majerka.eu je mou nejoblíbenější kategorií – ORIGINAL 1 kus pro TEBE. Kousky, které vzniknou jen v jednom kuse. Přesně tohle je moje parketa.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Tady odpovím velmi stručně. Ničeho nelituji, všechny procesy měly svůj význam a byly pro mne poučné. Vzpomínám na vše s velkou úctou a pokorou.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Přátelé pojďte do toho! Neodkládejte vaše touhy a sny! Věřte, že pokud vašemu projektu důvěřujete, úspěch je na dobré cestě. Nebude to možná cesta jednoduchá, ale za to Vaše.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Jsem potěšena, že jsem narazila na tento projekt. Líbí se mi a je mi velmi sympatické, že projekt Šantovka Star(t)s podporuje živnostníky a malé firmy. To je skvělé. Těším se na ten „NÁŠ“ týden v Olomouci. Stavte se za námi. Jste srdečně zváni.

Ukázat více '

Online živé kurzy anglického jazyka s americkými lektory pro děti i dospělé, individuální nebo skupinové lekce.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Jiří, Pavel a Jackie – 3 kamarádi, kteří se rozhodli přes covid přinést nový způsob živé online výuky anglického jazyka s podporou rodilých mluvčích z USA, to vše zábavnou a hravou formou. Aktuálně má společnost klienty z ČR, Slovenska a Polska a v týmu okolo 10 skvělých učitelů. Kurzy jsou nabízeny pro děti, dospělé a firmy a to jak skupinové, tak individuální.

V době covidu jsme projekt založili původně čistě nekomerčně pro děti v rámci rodiny a blízkého okolí s cílem zlepšit výslovnost anglického jazyka za podpory americké lektorky.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Překonat začátek komerční fáze, kdy firma musela hradit fixní náklady a zároveň investovat stovky hodin času bez nároku na mzdu : )).

Co Tě na práci nejvíc baví?

Pomáháme klientům řešit základní a praktický problém – schopnost aktivně mluvit cizím jazykem.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Určitá rutina v opakující se činnosti, ale to patří ke každé práci :D.

Jakou máš nejvyšší metu?

Stanovujeme si roční cíle, které se zatím daří plnit. Jdeme krok po kroku, nedáváme si nesmyslné targety. Rádi bychom dostali náš způsob výuky do širšího povědomí a také více přímo do veřejných škol, aby se děti neučily jen suchou gramatiku.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, chceme se více zaměřit také na firemní segment a dospělé klienty.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Na neúspěchy. Ty nás s odstupem času vždy posunuly. Dále pak na svobodu v rozhodování. V tom je podnikání krásné.

Co bys vzkázal(a) lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Ať se nebojí neuspět a jdou si za svým snem. Neúspěch je součást podnikání a je to fáze, kterou si projde téměř každý podnikatel.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl(a) sdělit světu?

Koukejte na filmy v angličtině a nebojte se vyrazit pracovně či studijně do ciziny, vrátit se můžete vždy :-).

Ukázat více '

Rest candle jsou ručně lité svíčky z Olomouce, na jejichž vzniku se podílí manželé Přichystalovi od r.2020. S původní myšlenkou začít vyrábět svíčky přišel můj manžel, který věděl, že jsem velký svíčkomil a nemohl se dívat, jak investuji do neekologických, parafínových svíček. Proto vzal situaci do svých rukou a tak se zrodily naše sójové svíčky Rest candle. Manžel jim dal zrození a já vzhled. Svíčky jsou lité ze 100% přírodního sójového vosku, obsahuji vonné oleje s certifikátem kvality IFRA a bavlněné knoty potažené sójovým voskem. Kromě svíček vyrábíme i vonné vosky do aroma lampy nebo také závěsné mini aroma difuzéry. To vše se stalo nejen naší vášní, ale i oblíbeným koníčkem, který se snažíme dělat s maximální péčí a láskou.

Co Tě/vás inspirovalo k založení firmy/vlastní tvorbě?

 • Moje manželka a taky to, že bychom chtěli našim dětem ukázat, jak vypadá poctivá práce a že je potřeba si věřit.

 

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

 • Nenechat se odradit od okolí a taky si získat zákazníky plus obrovský tlak konkurence.

 

Co Tě/vás na práci nejvíc baví?

 • Samotný proces vylévaní každé jedné svíčky.

 

Co Tě/vás nejvíc na práci nebaví?

 • Uklízet všechen ten svinčík, co vznikne okolo výroby. 😀

 

Jakou máš/máte nejvyšší metu?

 • Cílů máme spoustu, ale necháme se překvapit, co nám život krásného přinese.

 

Plánuješ/plánujete nějakou novinku?

 • Určitě. Na začátku každé sezóny zařadíme do nabídky novou podzimní a vánoční vůni. Teď to je Hruškový koláč a Svařák. J

 

Na co vzpomínáš/vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

 • Haha, když manžel vylil své první barevné svíčky, z kterých byl přímo nadšený a já mu na ně řekla, že jsou děsný. 😀

 

Co bys vzkázal(a)/byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

 • Pokud máte sny, plňte si je! Hlavní je si věřit a jak já říkám: „Kdo nic nezkusí, ten nic nezíská.“. J

 

Máš/máte ještě něco na srdci, co bys(te) chtěl(a/i) sdělit světu?

 • Jen, že bychom chtěli moc poděkovat každému jednomu z Vás, co si u nás někdy něco koupil. Nesmírně si toho vážíme, jste náš hnací motor. <3
Ukázat více '

Vyrábíme originální produkty z masivního dřeva a epoxidové pryskyřice, jako jsou jídelní stoly, konferenční a kávové stolky, ale i dekorace v podobě hodin, prkének a malovaných obrazů. Zaměřujeme se také na celkový interiér od betonových stěrek, světelných podhledů, přes akustické lamely až po designové návrhy vašeho domova. Nejsme jen milovníci dřeva, ale i řemesla a umění.

„Spojili jsme řemeslo a umění do jednoho celku. Díky tomu si můžete u nás vybrat nábytek z masivu a epoxidové pryskyřice, kouzelné doplňky do interiérů v podobě malovaných abstraktních obrazů a epoxidových hodin. Potřebujete pomoci s výběrem stolu nebo s návrhem interiéru po designové či řemeslné stránce? Neváhejte se na nás obrátit, společně splníme vaše sny o bydlení.“

Za založením firmy stojí dva partneři nejen v životě, ale i v podnikání. Spoluzakladatelé Martin a Monika spojili to, co je jim nejvíce blízké – design, řemeslo, umění, minimalismus a příroda.

Co vás inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

V životě jsme se mnohokrát stěhovali a nabízený sortiment nábytku, dekorací či služeb designových a řemeslných firem neodpovídal požadované kvalitě. Proto jsme se rozhodli vytvořit něco vlastního, kde oba můžeme vycházet z naší bohaté praxe. Společně jsme tak propojili své znalosti i nadšení do podnikání až vznikla značka MONIQ design. Všechny naše výrobky společně vymýšlíme, navrhujeme a realizujeme.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Jako u každého podnikání je nejtěžší překonat pocit nejistoty, zdali bude dostatek zakázek a firma se uživí. Nakonec byl náš první rok velmi úspěšný, což nás velmi potěšilo.

Co vás na práci nejvíc baví?

Svoboda, kreativita a spojení řemesla, designu a umění. Oba jednoduše děláme to, co máme rádi, takže se těšíme na každou novou zakázku.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

I když to bude znít jako klišé, tak naše podnikání opravdu milujeme, jen účetnictví kolem firmy je kolikrát únavné, ale to má naštěstí na starost účetní.

Jakou máte nejvyšší metu?

Naše ambice vedou až do zahraničí, kam plánujeme rozšířit produkty i služby.

Plánujete nějakou novinku?

Do budoucna plánujeme rozšíření sortimentu i služeb o několik novinek, které zatím neprozradíme.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději vzpomínáme na začátky našeho podnikání, byl to takový pokus – omyl.

Co byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Podnikání je samo o sobě riskantní, ale pokud to opravdu chcete a obětujete tomu veškerý čas, pak jste na správné cestě. Chce to vytrvat, mít trpělivost a dobrý podnikatelský plán a pak se úspěch jistě dostaví.

Máte ještě něco na srdci, co bys chtěli sdělit světu?

Těšíme se na každého, kdo nás přijde do Šantovky navštívit! 🙂

Ukázat více '

Revoluce v jízdě na kajaku se blíží s patentovaným integrovaným elektrickým pohonem a bezdrátovým ovladačem na pádle. Autorem jeLukáš Mogrovics – elektrotechnik s velkou zkušeností v oblasti větrných a vodních elektráren, vývojář, inovátor a vynálezce.

Elektrický kajak je ekologický a tichý a může být použit v oblastech, kde nelze použít spalovací motory. Umožňuje rychlý pohyb na vodních plochách i osobám s omezenými fyzickými schopnostmi, což otevírá nové možnosti různým věkovým a výkonnostním skupinám.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

K výrobě vlastního elektrického kajaku mne dovedlo to, že jsem si chtěl být na vodě nezávislý na pendlu a vzhledem k tomu, že nejsem žádný velký sportovec, tak jsem chtěl vyjet řeku i protiproudu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Najít si partnera, který by mě zasvětil do výroby lodí tak, abych byl schopen si loď vyrobit sám.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Hotový výrobek, který mohu spustit na vodu.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Administrativa, propagace, jednání s dodavateli komponentů.

Jakou máš nejvyšší metu?

Prodávat 100 elektro kajaků ročně přes síť distributorů a trávit většinu času cestováním po světě za novými obchodními partnery.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, a to dvoj kajak, který by mohli využívat i tělesně postižení.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Na to velké nadšení z prvního prototypu.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Že tato cesta je velmi náročná, jak psychicky tak finančně, je to běh na dlouhou trať a když má člověk pocit, že již udělal vše co měl, tak si uvědomí, že je to teprve začátek.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl sdělit světu?

Kupujte naše elektrokajaky 🙂

Ukázat více '

Táta, který od roku 2017 tvoří jedinečné handmade kousky ušité na míru z českých látek pro děti i dospělé, aby spolu dokonale ladili.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Dovolte mi představit značku pro děti, kterou jsem založil jako otec úžasného syna. Marně jsem sháněl moderní a kvalitní oblečení, které nosí dospělí. Proto jsem založil značku Yako King, aby se i naši malí miláčci mohli oblékat moderně a kvalitně jako jejich rodiče, yako králové, Yako King.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Dělám to s chutí a láskou, a to potom nic není nejtěžší. Snad možná jen na začátku učit se tvořit e-shop po nocích, učit se marketingu, reklamám apod. To jsou stovky hodin těžké práce, která nejde jen tak vidět.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Ten pocit když něco vymyslím, vytvořím, desítky hodin tvrdé práce a ono se to pak líbí a lidé to kupují a jsou moc spokojeni. To je to úžasné a stále mě to naplňuje.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Baví mě vše 🙂

Jakou máš nejvyšší metu?

Chtěl bych být v obchůdcích v každém větším městě. Také kdyby si mě všiml někdo z velkých osobností, to by bylo moc fajn. Stále je YK jen můj koníček, tudíž ještě do toho chodím do práce a mám dvě děti.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano neustále plánuji a tvořím novinky. A toto jaro to nebude jiné 🙂

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Každý jeden den tvoření je úžasný.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Běžte do toho. Čím dřív to uděláte, tím rychleji budete mít začátek za sebou.

 

Ukázat více '

Vystudovaná ekonomka, Petra Šrámková a její touha vymyslet pro maminky něco, co jim usnadní každodenní život s miminem v kočárku ji přivedla na cestu tvorby praktických a zároveň elegantních a designových doplňků do kočárku.

Vím, jak vám zpříjemnit procházky s miminkem v kočárku…

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Nenaplánovala jsem si založení firmy, v podstatě to byl nápad, ke kterému mě inspiroval každodenní život s mými dcerkami, měla jsem potřebu vylepšit to, co mi nevyhovovalo a tak jsem vymyslela podložku s nepadací dekou se zipem uprostřed 🙂

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Spolehnout se na někoho dalšího, že vše udělá tak precizně a skvěle to, co já 😀 Spíše to byla výzva pro mě, překonat strach z delegování práce, abych se i tím posunula dát a mohla tak tento skvělý nápad rozšířit dalším maminkám…

Co Tě na práci nejvíc baví?

Mně baví prostě všechno.. vím, že je to možná moc sluníčkové, ale to, že je za vámi hotový výrobky, spokojenost dalšího člověka, který vám to řekne/napíše, je prostě k nezaplacení a je to ta „karma zdarma“ 😀

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Mě fakt baví všechno 😀

Jakou máš nejvyšší metu?

Ráda bych se posunula i do zahraničí.

Plánuješ nějakou novinku?

Nápadů mám milion, musela jsem naopak zúžit výběr produktů, ale plánuji nové boží materiály 🙂

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Zatím to není velká historie, vzpomínám na posun každého půl roku, učení se nových věcí, jak být programátorem, účetní, markeťákem, expedientkou, finančním ředitelem, střihačkou, šičkou, konstruktérkou, fotografkou, prostě jedna práce, jeden sen a tolik povolání 😀

Co bys vzkázal(a) lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Není to jednoduché, ale stojí to za to 🙂

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl(a) sdělit světu?

Moc se na všechny těším, přijďte se inspirovat, poradit a vyladit…

Ukázat více '

HeyMade… tady se příběhy setkávají. Jedná se lokální tvůrce, kteří se prezentují pod jednou střechou.

Ukázat více '

Za projektem Honzovy korále stojí Honza Pospíšil. Ve svém volném čase se jako samouk věnuje této práci, která ho učí obdivovat krásu detailů. Tuto krásu pak ve formě šperků přináší i ostatním.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Touha vyzkoušet něco nového. Začal jsem tvořit šperky pro přítelkyni a najednou jich bylo tolik, že je nabízím i dál.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Zatím je to pro mě hledání volných chvil pro tvorbu. Zasadit kámen od velikosti 1,7 mm, ale taky není žádná hračka 🙂

Co Tě na práci nejvíc baví?

Učení se nových postupů a hledání možností materiálu a vlastních schopností.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Když mě to nebaví, tak to ten den radši nedělám. Nevedlo by to k žádnému výsledku.

Jakou máš nejvyšší metu?

Spokojené zákazníky, svoji rodinu a sebe.

Plánuješ nějakou novinku?

Část mých šperků vzniká pouze v pár kusech a novinky tedy chrlím stále 🙂

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na úsměvy prvních zákaznic 🙂

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Zpomal, rozmysli se a tvoř.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl sdělit světu?

Stavte se za mnou 8. – 14. 5. do Šantovky a rád Vám to řeknu 🙂

Ukázat více '

Nadčasová móda výjimečná precizním zpracováním těch nejkvalitnějších zbytkových tkanin a pletenin české výroby. Textilní materiály z deadstocku podmiňují 100% originalitu. Každý kousek je vždy jen jeden. Cirkulo vás okouzlí svou jedinečností.

„Bez práce nejsou koláče.“

Co vás inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Tereza: Touha pracovat v oboru, ke kterému mě to vždy táhlo a zároveň potřeba realizace smysluplného projektu. Oboje se pro mě snoubilo v Cirkulo.
Veronika: Celá ta situace na trhu. Mrzí mě, že se v ČR vyrábí prvotřídní textilní materiál, který se exportuje do zahraničí, a naopak k nám se ve velké míře dováží oblečení po všech stránkách podprůměrné kvality. Ačkoliv ČR ještě pár desítek let zpátky patřila mezi země, ve které precizní práce krejčovského řemesla něco znamenala, a kde textilní a oděvní průmysl hrál prim i na světové úrovni.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Tereza: Vybalancování práce a volného času.
Veronika: Najít si svou klientelu. Spojit hodnoty, na kterých Cirkulo stojí, s očekáváním a přáním zákazníků.

Co vás na práci nejvíc baví?

Tereza: Radost zákaznice, když jí některé šaty sednou tak, že sama sebe vidí jako krásnou a její dojetí je tak silné, že se ho ani nesnaží skrýt. Tyto momenty jsou pro mě nejkrásnější.
Veronika: Když do sebe vše zapadá. Když se protne radost z nákupu, spokojenost spolupracujících obchodníků s ekonomikou celého konceptu. Ten pocit, že tvoříme něco, co dává smysl.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Tereza: Balení šatů, nakládání věcí a přesuny na různé prodejní akce. A ještě u toho dávat pozor, aby člověk na nic nezapomněl.
Veronika: Okamžiky, když jsme na akcích, kde chybí návštěvníci. Náročné jsou i dlouhé cesty, montáže a balení oblečení.

Jakou máte nejvyšší metu?

Tereza: Vytvoření stálého okruhu zákaznic, které se k nám budou vracet.
Veronika: Že Cirkulo bude veřejností i odborníky vnímaná jako prémiová oděvní značka, a stane se standardní součástí nejen českých šatníků.

Plánujete nějakou novinku?

Tereza: I když naší prioritou zůstává prodej „fyzickou cestou“, postupně bychom se chtěly pustit do vybudování vlastního eshopu.
Veronika: Na novinkách pracujeme neustále. Moc se těšíme, až pustíme do světa nové modely, vesty a zero waste šaty.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání/tvorby?

Tereza: Na první ušitý vzorek a na chvíli, kdy jsme se finálně rozhodly, že do toho jdeme.
Veronika: Nejvíce na upřímné dojetí žen nad samy sebou při zkoušení šatů. Ta síla radosti v daném okamžiku je neuvěřitelná.

Co byste vzkázaly lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Tereza: Nejsem fanoušek přísloví, ale lepší příměr, než že „bez práce nejsou koláče“ mě nenapadl. V oboru, ve kterém podnikáme je velká konkurence, a najít ty správné zákazníky stojí spoustu sil. Rozhodně je potřeba nastavit se na nepravidelný sedmidenní pracovní týden.
Veronika: Ať odhodí obavy stranou a prostě začnou, a krok za krokem si jdou za svou vizí.

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěly sdělit světu?

Tereza:  Snad jen to, aby lidé zkusili při nákupu oblečení více přemýšlet a nenakupovali kvanta oděvů jen proto, že jsou levné a nebo teď zrovna ve slevě. 
Veronika: Těšíme se v březnu v Šantovce na shledanou!

 

Ukázat více '

Výrobky By Kateřina potěší každou ženu v každém věku. Kolekce jsou ušity z kvalitních materiálů, které jsou ručně stříhány a šity v Prostějově. Dbají na kvalitu materiálu a dokonale padnoucí střih. Střihy jsou navrhovány tak, aby podtrhly ženskou krásu, ale zároveň byly pohodlné na celodenní nošení.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Od malička jsem si od školních sešitů ze zadní strany malovala panenky v šatech. Pak jsem studovala ekonomii, ale stále jsem si nebyla jistá. Poté jsem si udělala pár svých kousků, ve kterých jsem se cítila dobře a mé okolí si začalo všímat co nosím a to byl první signál, abych to zkusila a navrhovala a šila i pro ostatní.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Vůbec ta cesta rozhodování, jestli vůbec začít, investovat do látek, strojů a času.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Mě nejvíc baví, když si vybírám látky. Podívám se na určitý dezén a už vím, jaký módní kousek z něj udělám. Poté ta cesta výroby – z kusu látky se stane např. krásný kabát.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Když se mi nedaří ve střihu a vyjde mi z toho něco, s čím absolutně nejsem ztotožněná a nejsem to já. Ale to mě zase posouvá dál.

Jakou máš nejvyšší metu?

Moje nejvyšší meta je, aby se značka „ByKateřina“ dostala i do menších butiků (prodejen) a tím se dostala i k zákazníkům, co moc nevěřím eshopům. Jelikož šiji z kvalitních a velmi příjemných materiálu – věřím na první „dotek“.

Plánuješ nějakou novinku?

Při každém novém ročním období plánuji novinky, bez novinek to nejde.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na otevření své nové, velké a moderní prodejny v roce 05/ 2022.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Male podnikání je dle mě – chůze po tenkém ledu. Ale když najdeš cestu a myslíš racionálně, můžeš se po malých krůčcích dostat až na druhou stranu. Jen se rychle a bezhlavě nerozběhnout – to se člověk může potopit.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Život je jak vlna – jednou dole, jednou nahoře. Jsou to životní etapy, ale z každé situace si můsíme vzít něco dobrého a hlavně se z chyb ponaučit.

 

Ukázat více '

NOP představuje minimalismus, lifestyle a design v jednom. Inspirace architekturou a geometrickými tvary vyzařují z každého vlastnoručně ušitého kousku. Zamilujte si streetwerovou módu v podobě mikin, trik, šatů a kalhot joggers, ať už jste muž či žena. Vyberete si i pokud máte běžně problém sehnat oblečení kvůli vysoké postavě či naopak, neboť NOP počítá se vším.

„Nechte se vtáhnout do světa designu a staňte se jeho součástí.“

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

V 8 letech mě máma naučila šít a táta podnikal, obojí se mi tenkrát moc líbilo. Zpočátku jsem chtěla přilepšit panenkám a oblékat je do nových a stylových oblečků. V šití jsem pokračovala dál a učila se sama pomocí knížek a internetu. Pak jsem tvořila hlavně pro sebe a pro známé a inspiraci hledala všude kolem sebe. Na vysokou oděvní školu jsem nakonec nešla a vystudovala stavebnictví. V tomto oboru jsem pak pracovala několik dalších let a tvorbě se věnovala ve volném čase. Mezitím jsem v roce 2020 založila online shop a v 2021 se rozhodla přejít na volnou nohu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Překonat strach a jít do neznáma. Připravovala jsem se ale tak dlouho, že už nebylo cesty zpět.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Nejvíc mne baví proces celkově. Od vzniku nápadu a prvních náčrtů až po jeho přeměnu v reálný produkt.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Činnosti, které mě nebaví, ráda přenechávám někomu, koho naopak naplňují. Je skvělé vidět, že to, co vy nemusíte, jiný dělá s nadšením. Mám radost, že se mi daří takové spolupráce navazovat.

Jakou máš nejvyšší metu?

V rámci mojí značky představuje nejvyšší metu expandovat do zahraničí, jít cestou udržitelnosti v módním průmyslu a samozřejmě mít spoustu spokojených zákazníků.
A pro mě osobně to znamená být šťastná a spokojená v životě.

Plánuješ nějakou novinku?

Plánuji rozšířit nabídku o více elegantních kousků, které můžete nosit do práce.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději vzpomínám na ty začátky, kdy jsem jako malá chtěla podnikat a stát se dyzajnérkou. Podle mne už tehdy víme, co nás bude v dospělosti bavit.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Překonat ten strach a zkusit to. Protože po jeho překonání, zjistíte, jestli je to pro vás pravé ořechové nebo, že touto cestou jít nechcete. Každopádně to znamená zkušenost, kterou už vám nikdo nevezme.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Je skvělé, že vznikají takové projekty jako Šantovka Star(t)s. Za mne je budoucnost právě v tomto sdílení a spolupráci mezi tvůrci a podnikateli.

 

Ukázat více '

Jsme dvě sestry, Verča a Mája, které rozjíždějí českou oděvní značku Basicatory. Najdeš u nás basic oblečení, které je nadčasové, snadno kombinovatelné a hlavně vydrží roky. Naše česká kolekce oblečení je tvořena od návrhu až po ušití v olomoucké dílničce.

„Basic kousky ve skříni Tě nikdy nezklamou.“

Co vás inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Náš nápad tvořit oblečení vznikl na podzim 2020, kdy jsme se sestrou diskutovaly, že není možné sehnat kvalitní basic trička, která by se neseprala, nebo se jim po prvním vyprání nepřetočily švy. Anebo sehnat jen obyčejné bílé tričko, které by nebylo průsvitné. Zamyslely jsme se, proč vlastně taková trička tedy nevytvoříme my dvě? A tak vznikla naše rodinná značka Basicatory. Snažíme se jít jiným směrem než velké řetězce, anebo většina eshopů v České republice, které jen přeprodávají nekvalitní oblečení pocházející většinou z Číny či Bangladéše.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejde zmínit jednu nejtěžší situaci, ale obecně celá cesta, která stojí za vznikem značky je náročná. Musíte zabrat, i když nejste v plusových číslech a nevíte, kdy se to zlomí. Jsou dny, kdy se spousta věcí nedaří podle plánu a člověk prostě musí vydržet a věřit svému snu. 🙂

Co vás na práci nejvíc baví?

Především to, když načerpáme inspiraci a tu pak přenášíme na vytváření nových kousků oblečení. Vždy se nemůžeme dočkat, než novinky zveřejníme a naše spokojené zákaznice nám pak posílají zpětnou vazbu v podobě fotek a milých zpráv.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Není žádná činnost, která by nás vyloženě nebavila, ale v oblibě nemáme komunikaci s dodavateli, kteří nedodrží, co slíbili a nám pak vznikají zbytečné prostoje a stresy.

Jakou máte nejvyšší metu?

Nemáme stanovenou žádnou metu. Se sestrou chceme být hlavně šťastné a dělat v životě to, co nás baví a v tom se zlepšovat a rozvíjet.

Plánujete nějakou novinku?

Neustále pracujeme na dalších novinkách. Hrozně nás to baví a vždy je na co se těšit.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání/tvorby?

Rády vzpomínáme na své naivní představy a chyby, nad kterými se vždy dobře pobavíme.

Co byste vzkázaly lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Jděte do toho a nevzdávejte se!

Máte ještě něco na srdci, co byste chtěli sdělit světu?

Těšíme se na každého, kdo se za námi do Šantovky zastaví, protože moc rády na týden vyměníme online svět za reálná setkání. ♥

Ukázat více '

Woodboards jsou prémiové balanční desky, které vyrábíme ručně na Moravě. Slouží k tréninku rovnováhy, koordinace, posílení středu těla – core a nohou. To všechno zábavnou a funkční formou. Jsou určeny pro dospělé i děti, také pro profesionální sportovce a fyzioterapeuty.

Nikdy není tak špatně, aby nemohlo být dobře.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Inspirovala mě možnost vyrábět kvalitní produkt, který na trhu chyběl. Balanční desky jsem si ze začátku vyráběl pro svou vlastní potřebu, jelikož se sám věnuji velké řadě sportů, hlavně těm extrémním a tak jsem potřeboval balanční desku, která by svými parametry vyhovovala požadavkům pro funkční trénink.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Těžké bylo najít ideální tvar balanční desky a kvalitní postup pro výrobu válců. Ze začátku jsem vyrobil několik tvarů balančních desek a válců z různých materiálů a postupně jsme s dalšími sportovci selektovali ten, který bude uživatelsky nejlepší.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Baví mě výroba a osobní přístup – hlavně vymýšlet a tvořit nové produkty a navrhovat gravírování na přání zákazníků. Také různé workshopy, kterých se účastníme za rozvojem povědomí o balančním pohybu ať už pro školy, zájmové organizace nebo také sportovní akce.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Asi byrokracie spojená s podnikáním.

Jakou máš nejvyšší metu?

Tohle asi nedokážu jednoznačně říci, ale těch silných věcí, které se postupně tvarovaly a tvarují a ze kterých mám upřímnou radost je hodně. Jsou to například pozitivní hodnocení a recenze na Heuréce od zákazníků, kde aktuálně dosahujeme 100%. Měl jsem také radost, když mě oslovil časopis Forbes pro rozhovor a v neposlední řadě je to hlavně o mě, když jsem si sám sobě dokázal, že se umím plnohodnotně postavit na vlastní nohy a jdu si za tím co mi dává smysl a baví mě.

Plánuješ nějakou novinku?

Novinek je na programu více – aktuálně jsou to dva nově rozpracované produkty na které se těším, až budu moci představit a taky to, že jsme založili neziskovku na podporu balančního pohybu se kterou se chceme vrhnout na rozšiřování povědomí o balančním pohybu hlavně u dětí, které to potřebují nejvíce pro následný rozvoj pohybových aktivit a dovedností.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději si vzpomínám na okamžik v začátcích projektu, když mě kontaktovala Kamila Rundusová alias Chef Kamu (známá česká kuchařka), které se můj projekt výroby balančních desek dost líbil. Sama ráda surfuje a cvičí, takže byl její zájem o spolupráci velmi příjemný a dělala to hlavně od srdce.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Vzkázal bych asi to, že pokud půjdou do svého vlastního podnikání, je třeba si uvědomit pár věcí. Vlastní podnikání obnáší většinou velkou časovou náročnost nejenom na začátku podnikání a také hodně nezdařených rozhodnutí. Je třeba mít pevné nervy a chuť stále se učit. Výhodou pak může být odměna za pilnou práci a výsledek práce, který za vámi zůstává a ze kterého máte radost.

Máš ještě něco na srdci, co bys(te) chtěl(a/i) sdělit světu?

Že nikdy není tak špatně, aby nemohlo být dobře.

Ukázat více '

Inspiraci jsem čerpala v přírodě, pomohla mně, může pomoci i Vám. A navíc, když dělám to, co mě baví a naplňuje, pak je to i na mně vidět. Prostě jsem se konečně našla.

Inspiraci jsem čerpala v přírodě, pomohla mně, může pomoci i Vám.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Inspiraci jsem čerpala v přírodě, pomohla mě, může pomoci i Vám. A navíc, když dělám to, co mě baví a naplňuje, pak je to i na mě vidět. Prostě jsem se konečně našla.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší je vždycky to rozhodnutí, pak už to jde tak nějak lehčeji. Samozřejmě celá legalizace této výroby není žádná legrace, ať už je to schválená výrobna nebo certifikace.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Nejvíce mě baví vyrábět, prodávat, komunikovat se zákazníky, ale největší odměnou je pro mě, jejich spokojenost.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Tak vždycky se všude něco najde, asi to bude ta administrativa, které je hodně, ale beru to tak, že to k tomu prostě patří.

Jakou máš nejvyšší metu?

Nad tím jsem ještě nějak nepřemýšlela, to se přiznám. Chtěla bych se dál rozvíjet a rozrůstat, tak se
nechám asi překvapit.

Plánuješ nějakou novinku?

Na novinkách pracuji, zatím je testuji na sobě, ale určitě se máte na co těšit.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

S úsměvem vzpomínám na své začátky, kdy jsem začínala, jak se říká „doma na koleni“.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Pokud to cítíš, že je to pro tebe správný směr, tak do toho jdi, vyzkoušej to a hlavně se nenech odradit okolím.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Ano, vždy s láskou, pokorou a hlavně hlavu vzhůru…

Ukázat více '

LARACAI přináší svůj vlastní specifický a současný přístup ke klasické módě. Značka pod vizí kreativního ředitele Toma Machálka LARACAI balancuje na pomezí streetwearu, luxury a sportswearu. Primárním záměrem je vytvoření nového moderního městského šatníku. Produkty jsou odvážné, nadčasové a ikonické.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Už v mládí mi svět módy učaroval. Pocházím z Prostějova, kterému se říká „město módy“ a to nejspíš hrálo také roli. Měl jsem tak na dosah veškeré možné zdroje a profese, které mě zajímaly a mohl jsem je poznávat. Postupem času jsem si uvědomil, že se prostřednictvím módy chci začít vyjadřovat a pustil jsem se do toho po vlastní ose.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Mít v sobě odvahu. Ať už šlo o odvahu začít anebo odvahu nekončit. Krizových momentů za sebou máme několik a dost nás jich ještě určitě čeká. Ale především moje vášeň k módní tvorbě je tak silná, že mi pomohla začít a nedovolila skončit. Jsem za to rád. Tuto práci miluju se vším všudy.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Svoboda. Nejlepší pocit mám z navrhování a následného přerodu do hotového kusu. Je skvělé, že mi práce dovoluje být kreativní a mám možnost se realizovat.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Černá práce spojená s podnikáním. Mám na mysli především byrokracii spojenou s naší prací. Ale nestěžuju si. Chceme dělat velké věci a to k tomu prostě patří.

Jakou máš nejvyšší metu?

Naší vizí je stát se ikonickou módní značkou na pomezí luxury / streetwear / sportswear a prodávat na všech hlavních globálních trzích. LARACAI budujeme s cílem vytvořit love-brand a dlouhodobě dodávat nadčasové oblečení v top kvalitě s hlavním zaměřením na kabáty a bundy.

Plánuješ nějakou novinku?

Každý rok se inspiruji něčím novým a vytvářím nové kolekce. Tento rok už jsme do světa dvě vypustili a čeká nás ještě jedna. Takže ano, novinky naši zákazníci mohou očekávat i nadále.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Baví mě naše firemní cesty, když vyrážíme do zahraničí za inspirací. Naposledy jsme takto vyrazili do italského Milána, kde jsme čerpali inspiraci a tvořili základy nových kolekcí, ale i i partnerství. Tyto společné cesty vždycky přinesou nové zážitky, které si potom pamatujeme hodně dlouho.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Do toho. Nikdy nebyla lepší příležitost podnikat než je teď.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Buďte odvážní.

Ukázat více '

Výroba a vývoj kosmetiky, dekorativní kosmetiky. Náš hlavní obor jsou kuličkové pudry, oční stíny, rtěnky. Poslední dobou jsme rozšířili portfolio o bomby do koupele, mýdla, krémy, sójové svíčky.

„Chci, aby kosmetika dělala ženám radost a měly pocit, že mají něco hezkého. Co někdo vyrobil s láskou a s láskou předal dál.“

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Chtěla jsem vyrábět krásnou barevnou kosmetiku a taky ukázat, že i když u nás nic takového není, jsme stejně šikovní jako ve velkých firmách v západní Evropě.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Velká porce práce, která vůbec není kreativní a je nutná.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Vývoj nových výrobků a celý proces zrodu každé novinky.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Papírování.

Jakou máš nejvyšší metu?

Aby výrobky byly oblíbené a ženy naši značku znaly.

Plánuješ nějakou novinku?

Anoo, spousta…

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Na skvělý pocit, když se mi podařil vyrobit kuličkový pudr a také první stíny…

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

At se nebojí a vrhnou se do práce. A také ať si nepamatují momenty frustrace a pochybování.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Myslím, že výrobky by měly být vyráběny s láskou a ne jen pro peníze. Na takových výrobcích je to poznat a přinášejí větší radost.

Ukázat více '

Designové studio a výrobce dřevěných hraček

„Pasujeme skvěle do hry, do obýváku i do dětské fantazie.“

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Asi moje děti a děti mého spolupracovníka, Dušana Ingra. Taky touha po něčem novém, krásném, smysluplném. Při návštěvě běžného hračkářství mi nabízený sortiment moc smyslu nedává.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Ustát naši myšlenku ekonomicky. Vyrábět něco ručně a konkurovat levnému zboží z východu je velmi těžké. Chce to vytrvalost, cit pro marketing, vytrvalost, racionalizaci výroby, vytrvalost. Vytrvalost.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Vývoj nových hraček. To je vášeň. Asi bych se tím bavil, i kdybych neprodával. Ale možná by mě to bez toho prodeje vlastně ani nebavilo. Tvořit do šuplíku. Takže mi to všechno dává smysl dohromady. To, co dělám, mě baví. Moc.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Asi vyřizovat papíry. Nejsem ten typ. Mám vynikající účetní, trpělivou a důslednou. Ale dodat jí podklady mi někdy trvá i několik prokrastinačních týdnů. Utíkám do dílny… 🙂

Jakou máš nejvyšší metu?

Rozšířit firmu na úroveň evropského výrobce dřevěných hraček.

Plánuješ nějakou novinku?

Samozřejmě, každý rok přicházíme s novinkami. Letos to bude celý program dvoubarevných (tj. dvou dřevěných) luxusních hraček: ponorka, loď, auto. Designové vymazlené, velmi masivní věci. Vhodné do dětské ručičky i do naleštěné vitríny. Mám z toho velkou radost.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Jak jsem s mými malými dětmi prodával na trzích a oni si hráli ve stánku, bloumali kolem a bavili se s okolními stánkaři. I moje děti na to rády vzpomínají. Nevím proč. Byla to jednotvárná dřina. Ale bylo to něco našeho, společného.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Jestli jste odhodlaní, jděte do toho. Podnikání je krásné dobrodružství. Není to vždycky lehké, ale vždycky to stojí za to.

Máš/máte ještě něco na srdci, co bys(te) chtěl(a/i) sdělit světu?

Buďme na světě rádi.

Ukázat více '

Jsme Pura Vida. Šijeme oblečení, které holkám zlepšuje náladu a zvyšuje sebevědomí. Protože co se děje, když jsou holky spoko? Dělají tenhle svět lepší. A tak oblékáme holky do barev a optimismu, aby měly chuť se pohnout na jógamatce, antuce i v životě. Protože když chceš žít Pura Vida život, musíš se pohnout.

„Zkuste se alespoň 5 minut denně smát. Zlepšíte tak život sobě a možná, když vás potkáme na ulici, tak i nám.“

Co vás inspirovalo k založení firmy?

Petruccya: Tipla bych si, že to byl můj osud. Náhoda. A hlavně na začátku jedna velká sranda. Před šesti lety jsem značku založila s bývalou kolegyní z reklamky Petrou Němečkovou. Značka vznikla jako jeden z těch holčičích projektů, o kterých se běžně s kámoškama bavíme u prosecca na zahrádce naší oblíbené kavárny. Obě jsme za sebou měly roky v reklamce a byly jsme zvyklé hodně pracovat a nebát se výzev. Firmu jsme zakládaly s mentálním nastavením: nic není nemožné. Ani jedna jsme neměly zkušenosti s módním businessem, ale obě sportovní módu milujeme. Na začátku to byla jen vize, chuť a energie.

Inspiraci jsem čerpala v přírodě, pomohla mě, může pomoci i Vám. A navíc, když dělám to, co mě baví a naplňuje, pak je to i na mě vidět. Prostě jsem se konečně našla.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Petruccya: To asi nemohu říct. Mně se začátek zdál dost jednoduchý. S Petrou jsme byly obě super nadšené a z našich zaměstnání v reklamce i hodně ostřílené. Ale když se na to díváme dnes, tak jsme byly hlavně hodně naivní. Ale ta naivita nám pomohla začít punkově a intuitivně. Na začátku to opravdu byla sranda. Pamatuji si, když jsme objednaly prvních 100 ks legín a trnuly, jestli si najdou kupce. Pak jsme zkusily první tričko, pak eshop. Půlka skladu byla u mě doma a druhá u kolegyně Petry. Když přišla objednávka, která se musela kombinovat z mého a jejího skladu, měly jsme sraz na parkovišti, kde jsme vše v autě zkompletovaly a pak hurá na poštu. Bylo to geniální. Na tu dobu moc ráda vzpomínám. Taky na to, jak nám všichni neuvěřitelně fandili. Ta energie z fanoušků je prostě nádherná. A postupem času přišly klíčové momenty, jako první obchod, první zaměstnanec, výroba. Ale pokud bych měla srovnat představu a realitu, tak se shodují asi v 6 procentech.

Nejtěžší je vždycky to rozhodnutí, pak už to jde tak nějak lehčeji. Samozřejmě celá legalizace této výroby není žádná legrace, ať už je to schválená výrobna nebo certifikace.

Co vás na práci nejvíc baví?

Petruccya: Kreslení. Ať jsou to návrhy, nový design, reelska, storíčka, vše co se týká kreslení.
Petra: Hledání nových možností produkce a to, když se zrodí nový produkt a zákazníci z něj mají radost.

Nejvíce mě baví vyrábět, prodávat, komunikovat se zákazníky, ale největší odměnou je pro mě, jejich spokojenost.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Petruccya: Administrativa, telefonování a to, když mám dohledávat podklady pro účetní:-)
Petra: To, když se nám nějaký produkt na po xté nepodaří dokončit.

Tak vždycky se všude něco najde, asi to bude ta administrativa, které je hodně, ale beru to tak, že to k tomu prostě patří.

Jakou máte nejvyšší metu?

Petruccya: Být na PV pyšná.
Petra: Mít spokojený pracovní kolektiv.

Plánujete nějakou novinku?

Momentálně máme největší novinku a to je pánská kolekce. A příští rok bychom chtěly připravit první produkty tzv. Pura Vida exclusive. Jednokusovky, ručně vyráběné, zdobené a super crazy barevné.

Na novinkách pracuji, zatím je testuji na sobě, ale určitě se máte na co těšit.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání/tvorby?

Když jsme si objednaly prvních 100 ks legín a bály se, že je nikdy neprodáme. Nebo na to, když jsme objednávaly na Vánoce jeřáb, který nám přes střechu fabriky přehodí výrobní stroj.

S úsměvem vzpomínám na své začátky, kdy jsem začínala, jak se říká „doma na koleni“.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Na začátku je nejdůležitější nadšení a láska k tomu co děláte. To ostatní se dá naučit a nakoupit.

Máte ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Zkuste se alespoň 5 minut denně smát. Zlepšíte tak život sobě a možná, když vás potkáme na ulici, tak i nám.

Ukázat více '

Značka Jenon Leather se zabývá zakázkovou výrobou z kůže. Barefoot boty a sandály, kožené opasky, peněženky, dámské kabelky a psaníčka, obaly na notebook, kožené klíčenky. To je jen krátký seznam toho co, jsme pro naše zákazníky již vyráběli.

Vyčnívej z řady a nech vyniknout svoji originalitu a jedinečnost!

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Firma vznikla ve Zlíně, kde je průmyslová výroba pana Baťi nezaměnitelně vtisknuta do rázu města a pokud ne přímo v centru, tak v první okrajové části si toho všimne snad opravdu každý. Zpracování bot a práce s kůží má v tomto kraji bohatou tradici, která se ale pomalu vytrácí a obuvnická sláva i ruční zpracování kůže pomalu upadá v zapomnění.

Svoji práci a řemeslo milujeme. Rozhodli, že to tak nenecháme a podpoříme kulturní a průmyslovou tradici v našem kraji. Proto jsme založili značku Jenon leather na ruční zpracování kožených výrobků.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Se zakázkovou výrobou z kůže ani šperků jsme neměli žádné zkušenosti. Žádné kontakty na dodavatele surovin a lidi z oboru. Dostat se k dobrým cenám při nákupu surovin na výrobu je zásadní věc. Stejně tak jako vědět na koho se obrátit s prosbou o radu, když se při výrobě něco nedaří nebo to trvá příliš dlouho. Například se Vám pokazí starý baťovský stroj apod. Zatím musím říct, že máme velké štěstí na lidi, které jsme v oboru, především výroby obuvi, potkali. Jsou to většinou už chlapíci v letech, kteří nám velmi rádi sdělují svoje zkušenosti a mnohokrát nám předali také důležité kontakty na výrobce a dodavatele surovin, prodejce strojů atd.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Rozmanitost.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Svoji práci milujeme, není nic co by nás nebavilo. OK, někdy to není lehký boj s větrnými mlýny byrokracie:)

Jakou máš nejvyšší metu?

Chceme se vyrovnat světovým modním značkám.

Plánuješ nějakou novinku?

Především chytáme zbrusu nový e-shop. Nové výrobky vytváříme podstatě denně na základě poptávky zakázkové výroby.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Velký krok pro nás bylo stěhování výroby a obchodu do nových prostor (2020). Přešli jsme malinkaté dílny do prostor které nám tehdy přišli obrovské. Aktuálně by jsme využili už zase o něco víc prostoru:)

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Sami jsme stále v začátcích, takže si netroufám nic moc radit. Dle mého musí hlavně věřit svému produktu a vydržet. Nic nepřijde přes noc a všechno chce svůj čas a hodně, hodně práce.

Ukázat více '

Mladá česká značka plnící atributy slow fashion s kvalitními kousky pro ni i pro něj. To je KUS.

Radost dělá radost!

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Chuť dělat si věci po svém. Chtěl jsem dělat módu jednotně, uceleně a kvalitně.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Asi první designová akce, na kteoru jsem šel tzv. s kůží na trh..:)

Co Tě na práci nejvíc baví?

Možnost svobodně tvořit a vyzkoušet všechny nápady.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Asi to, že některé dny jsou příliš krátké a nestihneme vše, co bychom chtěli.

Jakou máš nejvyšší metu?

Vlastní módní salon.

Plánujete nějakou novinku?

Nových nápadů máme spoustu, ale dva kluci mají stále jen dva páry rukou, takže to jde postupně.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na první lidi, které jsme potkali v našem oblečení a jejich pozitivní zpětnou vazbu.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Jděte do toho!

Máš ještě něco na srdci, co bys(te) chtěl(a/i) sdělit světu?

Radost dělá radost!

Ukázat více '

Mikiny ze srdce Moravy

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Značku Barrsu mám již od roku 2007, kdy jsem byl ještě zapáleným inlinistou. Chybělo mi zde kvalitní a dobré oblečení, které by nás jistým způsobem charakterizovalo. A jelikož máme krejčovinu v krvi, sebral jsem všechnu odvahu a založil jsem vlastní značku. Začátky byl spíše ve stylu skatové mody, ale časem jsme se utvořili v to co jsme nyní. Kde cítím, že jsme na správném místě.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Když nevíte nic o podnikání, tak asi úplně vše 🙂 Byly i chvíle, kdy to chcete zabalit, ale vlastní dítě prostě nemůžete nechat jen tak jít. A tak každý den bojujete s překážkami, které se vyrojí a za čas si uvědomíte, že bez toho nemůžete žít.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Rozhodně výsledek! Když udělám novou věc a vidím, že se líbí a má úspěch u našich zákaznic. Je to skvělý pocit a práce jde hned lépe od ruky.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Jsem kreativní typ a tak administrativa a vše k tomu spojené je pro mě trestem. Naštěstí mám již k ruce lidi, které tyto mé nedostatky zastřeší a tak se mohu věnovat tomu co mám rád.

Jakou máš nejvyšší metu?

Vybudovat značku, která bude v ČR opravdu známá a vnímaná jako kvalitní, silná a spolehlivá.

Plánuješ nějakou novinku?

My plánujeme neustále. Někdy to spatří světlo světa během týdne a někdy to zase trvá měsíce. Nejsme velká fabrika, která vyflustne celou novou kolekci, každý čtvrtletí. Nicméně chceme a snažíme se přinášet našim zákaznicím stále něco nového.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Tohle je pro mě asi ta nejtěžší otázka. Podnikání v tomto oboru je opravdu boj každý den. Jsem spíše hrdý, že mám vlastní šicí dílnu a, že jsem schopný zaměstnat a užit své zaměstnance. Jsem nadšený, když nám zákaznice píší milé zpětné vazby, jak se jim moje oblečení líbí a, že jsou překvapené kvalitou. Tyto věci mi dělali největší radost v minulosti a doufám, že se budeme rozrůstat a tak mi budou dělat ještě větší radost i v budoucnosti.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Pevný nervy a nezaleknout se jakýchkoli problémů. Všechno jde, když se chce – i když někdy to holt trvá.

Ukázat více '

V sortimentu Eli Handmade najdete nosítka a šátky na nošení dětí. Bundy, mikiny, šaty a barefoot balerínky z autorských látek. V rámci upcyklace přebytků z dílny, ale také starých látek, které by se jinak staly odpadem vznikají sukně, batohy, kabelky, ledvinky a další doplňky.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Šicí stroj, který jsem v těhotenství dostala k narozeninám. Po narození mého syna jsem si ušila nosítko, protože tenkrát nebyl nosící trh takový, jako je dnes. Druhé a třetí nosítko jsem už prodala. Pak to už byly moje zákaznice, které mě motivovaly a svojí zpětnou vazbou mi pomáhaly k zdokonalování se.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Přiznat si, že nemusím vše zvládnout sama. Předelegovat práci na jiné lidi. Přijmout švadleny a pustit „to moje“ pod ruky někomu jinému. Nebát se dělat kroky vpřed, věřit svým nápadům. Nebát se, s tím bojuji dodnes.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Když vidím zhmotněné moje nápady, když vím, že to stačí mým švadlenkám přednést a ony jdou a prostě to ušijí. Stejnou mírou mě baví zpětná vazba mých zákazníků, jejich radost, když mi pošlou fotku a poděkují. Baví mě, že je má práce můj splněný sen, který jsem snila už jako malá holka.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Znáte to, občas člověk ráno otevře oči a tak nějak ví, že dneska bude všechno špatně. Já to vždycky zkusím, dojdu do dílny a pokud vidím, že dnes to fakt nebude stát za nic, tak se raději jedu třeba vyjezdit na kole do kopců, nebo jdu sbírat bylinky. Když se vrátím, tak je všechno hned lepší.

Jakou máš nejvyšší metu?

Zajímavá otázka 😀 Metu nemám, žiji momentem a tím, co mi vesmír přihraje.

Plánuješ nějakou novinku?

Neustále, teď třeba děláme na funkčním oblečení. Budou trička, cyklodresy, funkční mikiny i lehké bundy. Potom pořád pracuji na svém osobním projektu Poklady z louky, v rámci kterého píši knížky o bylinkách a věřím, že první z nich brzy vyjde, ke knížkám patří i doplňkové produkty jako lněné opasky na sběr bylinek, bylinné svíčky, směsi bylin na vykuřování ….. <3

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Na dobu před panem covidem, kdy všechno fungovalo samo a já věřila, že se nic špatného nemůže stát.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Nebojte se, pokud to, co děláte, děláte srdcem, tak z toho může vzniknout jen nádhera!

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

I když se všude říká, že je teď zlá doba, nepřestávejte podporovat malé podnikatele. Teď to potřebují víc, než kdy jindy.

Ukázat více '

Ručně vyrobené produkty z českých stromů, které nikdy nekácíme jen proto, aby vám zdobily domácnost.

Pokud to nezkusíte, zůstanou všechny ty představy jenom ve vaší hlavě.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Jsme dlouholetí přátelé a práce se dřevem pro nás byl zpočátku pouze příjemně strávený čas. Věci, které děláme, nám ale připadají příliš hezké, abychom si nechali pouze pro sebe.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Asi nejhorší je úplný začátek – ten skok do vody a rozhodnutí jít do toho naplno. Ale nelitujeme, čeká nás spousta práce, kterou máme rádi a myslíme si, že jí docela umíme.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Nejlepší je samotný proces zpracování dřeva. Postupně při opracování vidíte jak vyniká krásná kresba a struktura dřeva. Každý kus, na kterém pracujeme, je ojedinělý a unikátní.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Tím, že jsme ve firmě 3, máme rozdělené role a tak se každý věnuje svým silným stránkám. Například Štěpán je výborný při práce se dřevem, Marek umí spoustu věcí zařídit a Peter má obchodní a marketingové zkušenosti. Těchto rolí se držíme a vzájemně si pomáháme.

Jakou máš nejvyšší metu?

Tible by se mělo stát synonymem pro udržitelné a velmi precizně zpracované produkty ze dřeva. Rádi bychom se podíleli na výzdobě interiéru hotelů a kaváren v Česku a zahraničí.

Plánuješ nějakou novinku?

Chceme více pracovat s epoxidovou pryskyřicí, což nám umožní vytvářet ještě zajímavější a krásnější kousky.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/ tvorbě?

Pokud to nezkusíte, zůstanou všechny ty představy jenom ve vaší hlavě a to je obrovská škoda.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěl sdělit světu?

Važte si v životě toho co máte a snažte se každý den jít za tím, čeho chcete dosáhnout.

Ukázat více '

Zabýváme se ruční láskyplnou výrobou šperků v kombinaci tradičních i netradičních minerálních kamenů, drahokamů s chirurgickou ocelí. Rovněž se také zabýváme výrobou přírodních sójových svíček se surovými krystaly. Důležité je pro nás zachování surovosti minerálů a respektujeme přírodu v jejím umění tvořit.

Když člověk věří v sebe a ve svůj záměr a dělá věci s láskou dokáže úplně vše, co si jen přeje.

Co vás inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Jsme oba velmi podnikaví, kreativní, nemáme rádi stereotypy a právě naopak máme rádi, když se stále něco děje, takže nám myšlenka vlastní firmy vždy byla velmi blízká. Pokud mám mluvit o nějaké konkrétní inspiraci, řekla bych, že to byla chvíle, kdy jsem na českém trhu hledala sama pro sebe surové šperky a nikde jsem nenašla žádné, které by seděly do mého stylu, tak jsme se společně rozhodli, že pro mě právě takové zkusíme vytvořit sami… no a už to bylo… do tvoření jsme se naprosto zamilovali a od té doby stále přichází nové nápady a inspirace.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší je podle nás odpočívat. Zní to vtipně, ale u nás je tomu skutečně tak. Když má člověk spoustu vizí a nápadů a den má „jen“ 24h. Zkrátka pro nás není vždy jednoduché vše skloubit.

Co vás na práci nejvíc baví?

Těžko se hledá to, co nás baví nejvíce, protože je toho opravdu mnoho. Každopádně nás na této práci velmi baví spousta možností, jak se realizovat a bezpochyby úžasná energie našich zákazníků, kterou nám každý den posílají ve formě krásných zpráv, fotek apod., to je zkrátka něco neskutečného.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Na naší práci je nejvíce kouzelné to, že ve firmě musí člověk zastávat prakticky všechny pozice. Ať už se jedná o komunikaci se zákazníky, vlastní výrobu, nebo třeba vytírání podlahy. Kdybychom tedy měli tedy vybrat to, co nás nejvíc nebaví, asi bychom volili tu podlahu :).

Jakou máte nejvyšší metu?

Cílů máme velkou spoustu a věříme, že hranice v ničem neexistují. Uvidíme, co vše krásné nám život přinese.

Plánujete nějakou novinku?

V naší firmě jsou novinky na denním pořádku, stále se snažíme vymýšlet nové produkty a vylepšovat ty stálé, ať už se jedná o úplně nový typ produktu, zařazení nového drahokamu do výroby nebo třeba „jen“ novou barvu stužky do balíčků.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání/tvorby?

Vše, co se nám za naši cestu zatím přihodilo nám přineslo nespočet výborných zkušeností, skvělých lidí do života a krásných vzpomínek. Každopádně velmi rádi vzpomínáme na naše úplné začátky, kdy jsme si doma z jednoho z pokojů vytvořili malou „dílničku“, sklad, kancelář, balírnu a vše další dohromady a tam trávili celé dny 🙂

Co byste vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Že, když člověk věří v sebe a ve svůj záměr a dělá věci s láskou dokáže úplně vše, co si jen přeje.

Máte ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Těšíme se na každého, kdo nás přijde do Šantovky navštívit a věříme, že ten, kdo bude chtít, u nás najde to, co si přeje.

Ukázat více '

Lehké batohy pro zdravá záda. To je česká firma Topgal, která se specializuje na školní a studentské batohy. Zádový systém konzultují s fyzioterapeuty a zakládají si na originálním designu. Batohy Topgal procházejí pravidelnou kontrolou v Institutu pro testování a certifikaci ve Zlíně. Díky tomu může firma používat značku Česká kvalita. Vybrané produkty nesou i ocenění Produkt roku či zvítězily v nezávislém testování školních batohů.

Ukázat více '

Ivana Žáková – 21 let pracovala jako grafik, kreativec, designér. Ve 42 letech se rozhodla změnit svůj život a začít pracovat rukama. Potřebovala do svého života zapojit ruce a všechnu svoji fantazii. Přes den je truhlářem a po večerech sedá k šicímu stroji. Píše básničky a krátké texty. Jejím motem je: „Vyrobeno s úctou a láskou k životu.“

Vyrobeno s úctou a láskou k životu.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Přestěhování se na vesnici a zařizování vlastního domu. A potřeba zapojit do života více ruce a fantazii.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Zbavit se strachu z nástrojů, zejména z řezných nástrojů.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Ta nekonečná možnost tvořit z čehokoliv, kdykoliv a cokoliv. Prostě tvořit.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Úklid dílny, to mi moc nejde, ale i to se dělat musí.

Jakou máš nejvyšší metu?

Vlastní krám s vlastní kolekcí, něco jako Concept Store, ale na vesnici, v místě, kde to miluju a kde mě to inspiruje

Plánuješ nějakou novinku?

Chci začít více kombinovat dřevo s kovem. Plánuju postoupit o další úroveň a naučit se svařovat.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Paradoxně na všechny ty pokusy – omyly, kterými se pomalými krůčky dostávám dopředu.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Neodkládejte nic na zítra, pokud máte tu potřebu a touhu udělat to hned, tak to udělejte a věřte sami sobě.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Když najdete v sobě to, co vás baví a naplňuje, na nic nečekejte a jděte do toho.

Ukázat více '

Udržitelné betonové výrobky ze stavební a demoliční suti. Opakovatelný recyklační cyklus naplňuje principy oběhového hospodářství. Vyrábíme designové výrobky z udržitelného betonu se 100% obsahem recyklovaného kameniva. Podílíme se na snižování environmentálního dopadu betonových výrobků a úspoře přírodních zdrojů.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/ tvorbě?

Společnost Cementum vznikla na základě poptávky po dárkovém předmětu z udržitelného betonu. Tímto předmětem se stal svícen Candelabrum, který navrhl David Škaroupka. Svícen vzbudil zájem nejenom svým designem, ale i tím, že je vyroben ze stavební a demoliční suti a je ukázkovým příkladem upcyclingu a udržitelnosti. Po realizaci zakázky jsme si řekli, že by pro nás bylo zajímavé vyrábět podobné předměty a založili společnost.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší bylo udělat rozhodnutí začít podnikat.

Co Tě na práci nejvíc baví?

V první řadě je to asi budování vlastní firmy, sice je zde spousty rizik, ale vše máme ve vlastních rukou. Za druhé je to příběh našich výrobků, to že dáváme stavební a demoliční suti, která by končila jinak na skládkách, jinné uplatnění a tím přispíváme i ke zlepšení životního prostředí.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Zatím nic.

Jakou máš nejvyšší metu?

V současné době je naším cílem rozvoj v retailu na půdě EU.

Plánuješ nějakou novinku?

Samozřejmě se neustále snažíme rozšiřovat naše produktové portfólio o nové výrobky z recyklovaného kameniva, tak i se sklem od společnosti Preciosa. Dále máme rozpracovaných několik nových inovací v rámci výrobního materiálu.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Zatím je to moc krátká doba, aby to pro mě a asi i pro všechny byla historie.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/ tvorbě?

Malý ten, kdož má malé cíle 🙂

Ukázat více '

Co jiní učí roky s námi se naučíte za 3 měsíce. Jsme jazyková firma Langino a učíme Anglicky za 3 měsíce. Díky unikátní metodě výuky a vlastní aplikaci Langino, která slouží k procvičování. S přihláškou na kurz vyměníte roky biflování za 3 měsíce učení – s výsledky, které vás překvapí! To je know-how Filipa Slunského, Petra Noska a Kryštofa Látala.

Co vás inspirovalo k založení firmy?

Vlastní metodiku výuky jazyků jsme začali tvořit proto, aby už nikdo nemusel slyšet, že naučit se používat a dorozumět se novým jazykem je otázkou několika let. Tímto způsobem také vidíme, že výsledky jsou nejen zdlouhavé, ale hlavně velmi nejisté. Dokážete si představit, že by se takto lidé v autoškole učili řídit auto? Jak by asi takový člověk na silnici zmatkoval, kdyby se tři roky učil to, co se dnes běžně učí pár měsíců? V jazykové firmě Langino, která učí Anglicky za 3 měsíce, máme vlastní, velmi specifickou metodologii a systém vzdělávání. A víme, že jde rozhodně proti proudu. Než jsme si něco takového dovolili pustit do ostrého provozu, vyvíjeli jsme osnovu a způsob výuky několik let. Dnes už víme, že vše funguje a proto se dá naučit až 98% celé anglické gramatiky za 3 měsíce. Aby toho nebylo málo, vytvořili jsme si vlastní aplikaci na učení jazyků s názvem Langino. Propojili jsme tak svět jazyků s technologiemi 21. století. Díky tomu se nám i přes ,,covid“ a velkou konkurenci podařilo odučit stovky studentů za poslední 2 roky.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Ze začátku, když děláte něco jinak, se musíte potýkat s nedůvěrou lidí. Protože “přece něco takového nemůže fungovat, za 3 měsíce…” a “existuje spousta ověřených způsobů” apod. To všechno jsme na začátku slyšeli. Ale dnes je už všechno jinak. Dvakrát měsíčně otevíráme kurzy pro jednotlivce a obracejí se na nás i firmy. Dokonce jsme školili i na Akademii věd. Když se rozhodnete inovovat a dělat věci po svém, s pochybnostmi lidí musíte na začátku počítat. Zprvu také bylo těžké si získat důvěru klientů, protože “zázračných” metod existuje spousta a žádná nefunguje. Takže bylo náročné dokázat, že nejsme další laciný “zázrak” ale reálný způsob, jak se naučit dobře anglicky už za 3 měsíce.

Co vás na práci nejvíc baví?

Baví nás pracovat s jazyky a lidmi, kteří se chtějí nebo potřebují jazyk naučit, takže nás vlastně baví každý den. Ale ze všeho nejvíc nás potěší, když se někdo z absolventů našich kurzů dostane díky jazyku tam, kam se chtěl dostat – k lepší práci, většímu sebevědomí v cizině, zkoušce ve škole apod.. Hodně často slýcháme od těchto lidí, že už to chtěli vzdát a byli jsme jejich poslední naděje. I když to popravdě slýcháme často, dělá nám to pořád obrovskou radost. Tyto příběhy prostě neomrzí.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Práce s jazyky jako taková nás baví hodně, ale u každé práce a podnikání se nedá vyhnout papírování, administrativě a podobným věcem. Což nikoho z nás v týmu moc nebaví. Ale aspoň nás to vede k automatizování procesů a administrativy, abychom měli více času na to, co nás na naší práci baví nejvíc. Naučit člověka takřka od nuly na komunikativní úroveň angličtiny, už za 3 měsíce.

Jakou máte nejvyšší metu?

Chceme postupně učit co nejvíce jazyků za 3 měsíce s využitím naší metodiky a know-how. Máme v úmyslu vstoupit na zahraniční trh a chceme se tak stát mezinárodní jazykovou společností.

Plánuješ nějakou novinku?

Novinek a inovací plánujeme neustále spoustu, v nejbližší době budeme otvírat další jazyky, chceme také dělat vzdělávací webináře o vývoji jazyků a o tom, jak se lépe a rychleji učit slovní zásobu a cizí jazyky s využitím znalostí historie, etymologie a dalších věcí, které v současné době mají bohužel nálepku něčeho nudného, nepraktického a výhradně akademického. Což je velká škoda, tak to chceme změnit.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Asi paradoxně na ty těžké začátky, když jsme otvírali před lety první kurzy Anglicky za 3 měsíce a ukazovali jsme prvním klientům, že se dá cizí jazyk naučit za pár měsíců. Byl tam největší kontrast mezi nejistotou a přitom velkou touhou tě těchto lidí se cizí jazyk za tak krátký čas naučit. Dnes už nás lidé přece jenom trochu znají, takže vědí do čeho jdou. Ale i tak, pokaždé jsou mile překvapení a to je pro nás radost to pozorovat.

Co byste vzkázali lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Nebojte se a zkuste to, uděláte sice hodně chyb, ale tím projde každý. Daleko lépe se žije s tím, že jste něco zkusili a nevyšlo to, než s tím, co by bylo, kdybyste měli víc odvahy. Pokud máte pocit, že máte světu co nabídnout, zkuste to, začněte klidně v malém a počítejte s tím, že to napoprvé nemusí vyjít, ale udělejte to, stojí to za to a nebudete litovat.

Máte ještě něco na srdci, co bys chtěli sdělit světu?

Naše přesvědčení je v tom, že každý člověk se má pořád vzdělávat. U nás ve firmě jsme každý odlišní, ale v tomhle se shodujeme úplně všichni. Vzdělání je jediná komodita, která se zhodnocuje tím, že se o ni dělíme s ostatními. Navíc vám vaše vzdělání nikdo nemůže vzít. A hlavně nikdy není příliš pozdě na to, aby se člověk učil něco nového. Ať už se kolem nás, s námi a v našem životě stane cokoli nového, vědomosti, znalosti a dovednosti nám vždycky pomohou k lepšímu. Říkáme tomu “We are nothing if we are not adaptable.” Víte jak to přeložit?

Ukázat více '

Někdy si stačí zlomit nohu…. Od mala jsem měla vztah k přírodě, bylinám. Ale abych začala vyrábět přírodní kosmetiku, musela jsem si nešťastně zlomit kotník… A tak se začala odvíjet moje nová cesta. Moje nové já. Už od začátku jsem totiž věděla, že tohle bude můj nový životní směr…. A takto vznikla MýdLenka Lenky Sojkové.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Po úrazu jsem musela několik měsíců ležet a tak jsem měla čas přemýšlet, co mám ve svém životě udělat jinak. Abych si už nemusela nic lámat. Začala jsem dávat pozor, co nového mi osud přinese do cesty. A protože najednou kolem mě byla samá mýdla, řekla jsem si, že tohle tedy bude moje nová životní cesta.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší pro mě bylo, prokousat se legislativou. To znamená zajistit si provozovnu zkolaudovanou pro výrobu kosmetiky a potom certifikace prvních výrobků. Nevěděla jsem, z jaké strany se na tu horu začít škrábat. Byla to opravdu jako ta skleněná hora z pohádky. Ale pak mi přišla rada, že mám začít schůdek po schůdku. Rozdělila jsem si tu horu na jednotlivé úkoly a pak už to šlo. Někdy líp a někdy hůř. Ale vedla mě moje vnitřní víra, že si mám jít za svým snem. Jsem šťastná, že jsem to nevzdala.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Jsem ráda, když moje výrobky pomáhají lidem, řeší jim problémy. A hlavně, že z nich mají radost. Jsem šťastná, když z nich mají stejnou radost, jako já. Z mýdel, která nevysušují pokožku a zahalí tě bohatou pěnou. Ze šamponů po kterých budeš mít hebké a zdravé vlasy. Z přípravků pro krásnou a šťavnatou pleť. A to všechno bez zbytečné chemie a plastových obalů.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

No já se snažím věci, které mě nebaví nebo mi nejdou, delegovat. To se mi osvědčilo. A mně na mé práci baví všechno – každý den dělám něco jiného. Jsem workoholik a děsně mě to baví… pořád se učím nové věci.

Jakou máš nejvyšší metu?

Chci postavit novou provozovnu. Úplně novou, krásnou, velkou. Se zahradou a všude kolem spousty bylinek. Teď pracuji na tom, abych sehnala prostředky na výstavbu. Nejdřív jsem se z toho hroutila, protože ta částka pro mě je astronomická… Ale pak jsem si vzpomněla na moje začátky s tou skleněnou horou. Prostě krůček po krůčku. Takže tady v Šantovce je to také takový další krůček. Aby mě poznalo víc lidí a oblíbili si moji úžasnou kosmetiku a kupovali ji pro radost sobě i svým blízkým. A taky mně – to je jasné 🙂

Plánuješ nějakou novinku?

Stále plánuji novinky. Postupně vyvíjím nové receptury a zařazuji do sortimentu další výrobky. Moje zákaznice a zákazníci mi sami říkají, co je trápí, co by se jim hodilo. V letošním roce to je MimiLenka Zinková – mast pro miminka i dospěláky, nové deodoranty bez sody a celá řada koupelových solí.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději vzpomínám, jak jsem se chodila radit do lesů Šumavy s vílami, jestli do toho mám jít. Opravdu. Já jsem ze Šumavy a každou volnou chvíli chodím po lesích. A když jsem se na začátku rozhodovala, jestli mám opustit klidné vody svého života a vrhnout se do té divoké řeky, chodila jsem se radit s vílami. Řekly mi, že do toho mám jít. Že všechno dobře dopadne.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Když něco opravdu hodně chceš a dáš do toho všechno, tak to dokážeš. Jestli to tak má být….

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

S pokorou, láskou a vírou….

Ukázat více '

David Brada při pohledu na stromy a jiné přírodniny objevil krásu dřeva, z kterého nejprve začal pomocí nožíku, poté dlátka, pilky a dalších nástrojů tvořit originální doplňky do bytů, kaváren, kanceláří nebo jen tak jako dárek pro potěšení… Veškeré výrobky tvoří ručně, bez pomoci hřebíků a jiných materiálů.

BRANDWOOD vznikal v mé hlavě několik měsíců… Možná tomu chtěla doba, která nepřeje příliš gastronomickým zážitkům a mým realizacím v tomto skvělém oboru.

Po pár týdnech a měsících jsem zatoužil pracovat na něčem, co bude především naplňovat můj volný čas. Inspiraci jsem objevil při toulkách v přírodě, které jsem podnikal již několik let coby odpočinek od každodenních pracovních povinností.

Při pohledu na stromy, přírodniny jsem objevil krásu dřeva – nejrůznějších druhů, tvarů a kvalit. Nejprve jsem vzal do ruky nožík, pak dlátka, pilky a další nástroje, až z kousků vznikly originální doplňky do bytů, kaváren, kanceláři nebo jen tak jako dárek pro potěšení…

Nyní se snažím o vlastní tvorbu, jejíž dominantou je DŘEVO… Naturální dřevo opracované ručně, bez pomoci hřebíků a jiných materiálů. K tomu všemu jsem přidal i kámen, který může být příjemným doplňkem.

Kuchyňský nůž jsem tak dočasně vyměnil za dlátka a pilky….

Co Tě inspirovalo k vlastní tvorbě?

Vztah ke dřevu jsem měl už jako dítě. U prarodičů v dílně jsem od útlého mládí ořezával různá dřeva, pak už lodičky, píšťalky, opracovávat dřevo byl můj velký koníček. Volba kam dál ve studiích ovlivnilo to, že moji rodiče měli hotel, kde jsem vyrůstal, také pomáhal a práce ve službách hotelu bylo prioritní rozhodnutí. Před deseti lety v Rakousku, když nebylo počasí na volnou aktivitu, skialpy, zůstával jsem se šéfem a zároveň majitelem hotelu u něj v truhlářské dílně a učil se druhému řemeslu a práci se dřevem. Začal jsem od svícnů, až po štokrlata, verpánky a stoličky a vše dovážel domů do Česka. Výrobky jsem rozdával s radostí, že se líbí a napadlo mne, že jednou až budu mít čas a volnost, nebude špatné se na mé hobby více zaměřit. Rok 2020 nám přinesl dobu covidu, odjel jsem se ženou z Rakouska zpět domů do Zlína a pomalu se srovnával s myšlenkou, kdoví, kdy se gastronomie vrátí do normálu. Doba karantény mi přinesla myšlenku, co se zaměřit na kuchyňské prkénka, doplňky do kuchyní ze dřeva a jiné výrobky.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Člověk musí vše promýšlet do posledního detailu. Je třeba si vypracovat pracovní plán, návrh výrobku a nákres, stáří a použití vhodného materiálu, vyschnutí dřeva, lepení a v neposlední řadě logistiku, kam zboží dodat.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Všechny výrobky si sám navrhuji, vymýšlím, každý kus je jedinečný.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Asi ta náročná logistika. Výrobky totiž nerad posílám přes různé přepravní společnosti.

Jakou máš nejvyšší metu?

Být spokojený s tím, co dělám a mít spokojené zákazníky, kteří budou mé umění obdivovat…

Plánuješ nějakou novinku?

V umělecké tvorbě se o novinkách nedá hovořit… Inspirace je v mém nitru, řídím se podle ročního období, nálady, prostoru. Hodně inspirace mi přináší má manželka, plním ji přání a hned tím vzniká nový produkt. Jinak největší inspirace je sama příroda, miluji les, dřevo, hory. Mám rád jednoduché linie, vůni dřeva.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Za každým kusem dřeva je nějaký příběh…

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Jděte si za svými sny…

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Děkuji za příležitosti…

Ukázat více '

Duší Atelieru Blue Jane je Pavla Mádrová, výtvarnice a šperkařka. Kromě „prodeje duhy“ ukryté v jejích světlohrách z křišťálového skla se věnuje moderní formě drátování, výrobě tepaných šperků z nerezové oceli a minerálů a ve volném čase maluje obrazy.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Odjakživa jsem měla umělecké sklony, ráda jsem malovala a kreslila, ale rodiče nechtěli, abych se této činnosti věnovala a tak jsem se k tomu dostala až na mateřské se třetím dítkem a z koníčka se stal přímo dostihový kůň a já jsem se začala realizovat přímo raketovou rychlostí a dohánět ztracené roky.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Zkombinovat péči o rodinu se čtyřmi dětmi a psem s mým podnikáním.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Největší radost mám při živém prodeji, když vidím okamžitou reakci zákazníků, když cítím jejich radost a vidím, že se zákazníkům mé výrobky líbí. A taky že se ke mně zákazníci vrací. To je obrovská hnací síla.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Papírování a všechny ty věci okolo, které zabírají spoustu času.

Jakou máš nejvyšší metu?

Jednou bych chtěla ilustrovat knihu a mít vlastní kamenný obchod nebo galerii.

Plánuješ nějakou novinku?

Novinek mám v hlavě plno, postupně je realizuji, momentálně plánuji zaměřit se víc na výtvarnou činnost a udělat ze svých obrázků papírová přání a motivační kartičky.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Myslím, že asi na všechno: na setkání naživo s ostatními tvůrci na jarmarcích, na první setkání se zákazníky, na radost z každého nového nápadu, který se ujal. A hlavně na to, že jsem se odhodlala, že mi někdo tam nahoře poslal odvahu a nápady a mohla jsem začít dělat to, co mě baví a naplňuje.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Aby se nebáli a šli do toho. Začátky budou možná těžké, ale když na sobě člověk pracuje a snaží se, tak to rozhodně stojí za to.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Buďte šťastní a nebojte se žít. Štěstí není žádný obrovský nedosažitelný diamant, ale jsou to spousty drobných malých střípků, skrytých v každodenních maličkostech, radostech, které věnujeme druhým i sami sobě, ve slunečních paprscích, v kapkách deště.

Ukázat více '

Malá česká firma, která si zakládá na tom, co, a hlavně jak vyrábí. Dřevěné hračky vyrábíme udržitelně, z lokálních materiálů. Naše hračky děti jen tak neomrzí.

Její zakladatel Štěpán Malý je tátou tří dětí, které daly směr jeho životu. Výroba dřevěných hraček jej naplňuje a ZOE8 ztělesňuje jeho představu o firmě budoucnosti.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Vydávat se vlastní cestou jsem chtěl už od malička. Beru to jako samozřejmost. Inspirací pro založení ZOE8 byla špatná situace hraček na trhu a můj sen dávat rodičům dětí dobře placenou práci, kterou můžou dělat ve svých domovech. Moje životní zkušenost mi ukázala, že velká většina rodičů bojuje s nedostatkem financí. Celé je to takové nedomyšlené, především se zapomíná na matky samoživitelky, kterých je spoustu. ZOE8 s tím chce něco udělat. Přijde mi logické, aby rodiče vyráběli hračky pro děti.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Když vzpomenu na své úplné začátky, tak bylo určitě nejtěžší překonat nejistoty. Měsíce, kdy nebylo na nájem, a dny, kdy nebylo na jídlo. 🙂

Co Tě na práci nejvíc baví?

To, že můžu měnit svět k lepšímu.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Nepříjemní a zlí lidé.

Jakou máš nejvyšší metu?

Dát práci co nejvíce rodičům po celém světě. Vyrábět opravdu lokálně. A zbavit se obrovského množství hraček z Asie, které k nám cestují v kontejnerech přes půl světa.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, mám kolem sebe spoustu šikovných lidí, takže neustále tvoříme nějaké novinky. Prozradit můžu kolekci dinosaurů, která bude na světě ještě letos.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději na dobu zlomu. Kdy se začalo obracet vše špatné v dobré. Začalo to zhruba po šesti letech podnikání. To je asi normální doba, než se člověk otrká a něco se naučí.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Ať na nic nečekají a začnou co nejdřív, ideálně ještě na střední škole. Trvá to opravdu dlouho, než se nasbírají zkušenosti. První úspěchy jsou normální, tak se jimi hlavě nenechat odradit. Někdy to vyjde hned, jindy třeba až napopáté. Důležité je se cestou příliš nepolámat, takže s půjčkami hodně opatrně. Dobrý (a dobře postavený) nápad si na sebe vydělá už od začátku. Vždycky to jde vyzkoušet nejprve bez závazků. Nedržte se pravidla, že stačí vydržet a úspěch se dostaví. Tohle nestačí.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Snad jen to, abychom přemýšleli nad tím, co kupujeme. Jsem milovníkem kapitalismu, ale musíme na něj chytře. Přemýšlejme, od koho co kupujeme a co tím podporujeme. Díky tomu si kolem sebe můžeme vytvořit svět, který chceme. Je to úplně jednoduché, buď ze své energie uděláme dobro, nebo zlo.

Ukázat více '

Helena Šupová se věnuje zakázkové floristice a zahradám. Tvoří kytice a aranžmá s květinami a rostlinným materiálem ze zahrady, od českých pěstitelů, z místních zdrojů s úctou k přírodě (bez chemie). Jejím cílem je přirozený vzhled a zároveň šetrný vztah k přírodě. Do floristické tvorby vkládá kreativitu, pečlivost, radost a lásku.

Krása květin pro radost druhým i sobě.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Po letité práci v korporátu realizuji dávný sen, kde propojuji floristiku s pěstováním vlastních květin. Získala jsem zkušenosti na zahradnických a floristických výstavách, při výzdobách hradů a zámků, při svatební floristice.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Baví mě práce se zázračným koloběhem života rostlin, kdy z malého semínka se zrodí krása, která dělá radost druhým.

Plánuješ nějakou novinku?

Jsem na začátku cesty, která se formuje, sen se proměňuje v realitu.

 

Ukázat více '

Denisa a Nikola (poslední roky slyšící na Nina), nejlepší kamarádky, které spojila vášeň k tanci, se rozhodly uskutečnit svůj sen. Celé to začalo jedno léto, kdy se přihlásily na kurz výroby make-upu a skin-care. A dál už to znáte … i přes všechna úskalí založily značku Laskala – certifikovanou přírodní kosmetiku, dělanou ručně s největší péčí a láskou.

Co vás inspirovalo k založení firmy?

Začínaly jsme výrobou přírodní kosmetiky pro sebe a pro zábavu. Vyráběly jsme jí také jako originální Vánoční dárky pro rodinu. Avšak zpětná vazba, spokojenost a nadšení lidí z okolí nás inspirovala založit firmu a pustit se do všeho naplno. Dodnes je spokojenost našich zákazníků to, co zbožňujeme a co nás neustále žene dopředu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Projít dlouhou a trnitou cestou plnou veškerých oficialit, které jsou v naší oblasti velice přísné, a nenechat se u toho otrávit a odradit.

Co vás na práci nejvíc baví?

Vzhledem k tomu, že jsme naladěné na stejnou notu, dost často je u nás ve výrobně opravdu legrace. Přály bychom Vám zažít ty výbuchy smíchu při pokusech natočit videa, ve kterých se Vám snažíme něco sdělit. To, co nás ale baví nejvíce je proces samotné výroby. Vše okolo krásně voní, pod rukama nám másla a oleje mění své konzistence a stává se z nich např. naše skvělé tělové ší. Další neméně oblíbenou činností je potkávat se se zákazníky a poslouchat nadšené recenze. To nás vždy neskutečně zahřeje u srdíčka.

Co vás nejvíc na práci nebaví?

Měly bychom asi říct, že nic takového není, ale ono je. Moc nás nebaví objednávky a nákupy surovin, asi proto je to také naší slabou stránkou. Stalo se už snad pravidlem, že dva dny po odeslání veškerých objednávek, nám při výrobě dojde např. meruňkový olej, který však v nákupech, které jsou na cestě samozřejmě není. Na tohle není asi co dodat, snad jen to, že se asi sešly prostě dvě blondýny? 🙂

Jakou máte nejvyšší metu?

Dotáhnout to na stejnou slávu jako např. L’Oréal nebo Nivea 🙂 Ale teď vážně… Samozřejmě bychom si moc přály, aby našich spokojených a nadšených zákaznic a zákazníků neustále přibývalo a my tak mohly dále dělat to, co nás baví a vyvíjet nové produkty. Nejvyšší metu stanovenou nemáme, myslíme si totiž, že stále je co překonávat.

Plánujete nějakou novinku?

Na novinkách pracujeme prakticky neustále. Někdy to zabere více času a jindy méně. Zkoušíme totiž různé kombinace, ladíme detaily a testujeme samy na sobě a do světa jdou teprve až v okamžiku, kdy jsme s produktem naprosto spokojené. Každopádně nejpozději na Vánoce počítáme s voňavými tematickými novinkami.

Na co vzpomínáte nejraději v historii podnikání?

Určitě na to, když se nám podařilo rozjet náš e-shop, který jsme si tvořily celý samy. Ze začátku to byl vážně docela boj, to musíme uznat, ale postupem času jsme se do toho dostaly a teď na sebe můžeme být pyšné.

Co byste vzkázaly lidem, co uvažují o vlastním podnikání?

Nenechejte se odradit přílišnou byrokracií a velkým strachem, který Vás nejspíše sužuje. Není totiž nic lepšího než dělat práci, co Vás opravdu těší, naplňuje a děláte jí s láskou.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Na srdcích toho máme obě spoustu, ale na to by nám tady nestačila stránka :-). Proto se za námi zastavte do Šantovky Star(t)s popovídat si a vyzkoušet naše produkty, se kterými Vám moc rády poradíme.

Ukázat více '

MyCello je světový unikát – elektrické violoncello vytištěné na 3D tiskárně. Zcela nový přístup k výrobě hudebních nástrojů a inovativní prvky moderní technologie 3D tisku umožňují vyrobit nástroj přesně na míru každému hráči. Nemá za cíl klasické dřevěné violoncello nahradit, ale naopak vhodně jej díky svým výhodám doplnit. Akusticky hraje potichu, po zapojení do reproduktorů ohromí svým zvukem. Je lehčí, přenosnější, levnější a navíc se spoustou vychytávek. Díky svým vlastnostem okamžitě vzbudilo zájem začátečníků i profesionálů z celého světa. Mysleli jste si, že violoncello, jak ho Stradivari vymyslel, bude stejné ještě dalších 400 let? MyCello zbořilo všechna tabu.

Zkušenosti jsou nepřenosné, tedy čím více toho zažijete, tím lépe pro vás.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Celý život jsme oba dva zakladatelé podnikali jako OSVČ (živnostníci), protože jsme svým způsobem nezaměstnatelní. Měli jsme a máme celou řadu nápadů, které dokážeme uvádět v život a tím zlepšovat svět okolo sebe a ještě tím zajistit obživu nejen sobě, ale i našim zaměstnancům, ale k tomu potřebujeme mít svobodu rozhodování.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Přeměnit myšlení dvou živnostníků na myšlení dvou podnikatelů. První zaměstnanci znamenali první radosti i starosti a hlavně zodpovědnost nejen sám za sebe, ale i právě za druhé. Jakmile jsme si uvědomili, že opravdu na všechno nestačíme sami, ale musíme se naučit věřit lidem okolo sebe, že to také zvládnou, tak bylo napůl vyhráno.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Každý den je jiný, každý den se řeší jiné problémy, úspěchy či výzvy. Práce s lidmi, jejich jedinečnost i zranitelnost, jejich nedokonalosti i úžasné vědomosti, to vše nás baví stmelovat, posouvat a budovat.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Dělání rutinní a zbytečné práce, nezbytná a bohužel nutná byrokracie, boj s větrnými mlýny a nekalou konkurencí

Jakou máš nejvyšší metu?

Chceme vybudovat mezinárodní firmu s dosahem produktů a služeb po celém světě.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, aktuálně u našeho celosvětově úspěšného produktu MyCello vyvíjíme novou modelovou řadu MyCello Premium.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na ty nejtěžší chvíle, kdy jsme to už chtěli zabalit, aby nám následující den přinesl skvělé zprávy, díky kterým jsme pokračovali dále. To je hlavním znakem podnikání – jednou jsi dole, jednou nahoře a hraješ nekonečnou hru. A my si chceme stále hrát. 🙂

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Pokud máte vnitřní zodpovědnost a schopnost dotahovat věci do konce, jděte do toho! Svoboda myšlení, neomezené možnosti, dělat si věci po svém, to zní skvěle. Je to však vykoupeno prací, velkou dávkou zodpovědnosti úplně za vše okolo vašeho podnikání, a také vysokou mírou rizika. Pokud budete pokorní a budete i naslouchat jiným, zkušenějším, ušetříte velmi mnoho času i financí. Investujte do svého vzdělávání, jen tak vás poté nikdo snadno nepřeveze. Nebojte se do toho šlápnout, ale vždy velmi dobře zvažujte všechna rizika a vždy správně počítejte!

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

„Podnikání je skvělý způsob, jak udělat svět lepší díky tomu, že je možné své myšlenky ihned realizovat. Nejlepší nápad je mít spoustu nápadů. Někdy to vyjde, jindy ne, aneb úspěšný podnikatel musí na začátku minimálně 2x zkrachovat. Takový je zkrátka život podnikatele. Pokud to přijmete, budete úspěšní a šťastní.

 

 

Ukázat více '

Zuzana Smékalová se zabývá šitím batůžků z filcu, obalů na mobily, organizérů, tašek, peřinek a polštářků pro miminka.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Šitím se zabývám celý život a tak jsem se rozhodla v tom podnikat. Moc ráda vytvářím nové věci a tak chci svět obohatit o něco nového.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší je sebrat odvahu a věřit si, že to zvládnu.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Nejvíc mě baví samotná práce, šití na stroji a potom i reakce mých známých, kterým se moje práce líbí.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Asi jako každého, vedení účetnictví, wordy, exely a PDFka.

Jakou máš nejvyšší metu?

Samozřejmě kvalitně odvedená práce, musím být se svou prací spokojená a potom mohu očekávat i kladný výsledek.

Plánuješ nějakou novinku?

V hlavě mám spoustu nápadů, které bych chtěla postupně zrealizovat, např. šití oblečků na pejsky nebo hadrové panenky.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Radost z toho, že můžu dělat to, co mě opravdu baví, potěšit někoho, komu se moje výrobky líbí.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Obrnit se trpělivostí a nenechat si vzít nadšení a elán ze svých vizí, představ a plánů.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Lidé si dokáží pomáhat, když vidí, že někomu teče do bot. Takže lidé! Pomáhejte si i v době, kdy svítí slunce!

Ukázat více '

Pardubická rodačka Naďa Gocmanová pochází z rodiny, kde je krejčovské řemeslo tradicí. Její prababička byla ve své době vyhlášená krejčová a matka mistrová na učilišti. Sama pak vystudovala oděvní průmyslovku v Pardubicích a poté Vyšší školu oděvního návrhářství v Praze. Vystřídala několik zaměstnání, ale své profesi se naplno začala věnovat po mateřské dovolené v r. 2015, kdy vznikla módní značka Goci.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Před založením značky jsem pracovala jako fakturantka v jedné obchodní firmě. Práce za počítačem bez kousku kreativity mě nenaplňovala a čím dál víc jsem toužila po své módní značce. Potřebovala jsem se realizovat a mít motivaci. A jak jinak, než dělat to, co mě baví. Proto už jsem se do této práce po mateřské nevrátila.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Jak to už bývá, nejtěžší bylo překonat sama sebe, odbourat zažité nastavení a strach z neznáma. A když to překonáte, musíte o tom dlouze přesvědčovat rodinu, aby pochopila, že na to máte a tahle cesta je pro vás ta správná.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Už to tu trochu „zaznělo“. Nejvíc mě na tom všem baví ten adrenalin :-). Když například vzniká nový kousek, nikdy nevím jak to nakonec dopadne. Modelace a dokončení prvního vzorku totiž ve výsledku dokáže změnit celý původní návrh. Další neodmyslitelnou součástí je samozřejmě i zpětná vazba a reakce zákaznic. Pokud střih sedí a vše je dokonale vypracované, není co řešit :-). Spokojenost je hned znát.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Moje práce bohužel nespočívá „jen“ v navrhování. Potřebuju vědět vše co se ve firmě děje. A to přes výběr materiálů, účetnictví či marketing a prezentaci značky. Musím přiznat, že nejsem typ, co rád sedí u počítače a řeší papíry. Ale od toho tu mám naštěstí už kolegyňku Verču, která to zvládá skvěle.

Jakou máš nejvyšší metu?

Každý máme tu nejvyšší metu jinde… Takže je to relativní pojem. Ale dělat to, co mě baví a mít kolem sebe šikovné lidi, které to baví stejně jako mě, to je zásadní a nám se to daří. Pak se dá pomýšlet i na rozšíření produkce do zahraničí nebo realizaci vlastních projektů.

Plánuješ nějakou novinku?

Nerada bývám pozadu, takže jsem se snažila přímo pro tento projekt přichystat a poprvé odhalit naši letní kolekci, která bude jako první k prodeji právě v Šantovka Star(t)s. Myslím že je na co se těšit 🙂

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Ráda vzpomínám na začátky tvorby, kdy mi se vším pomáhala moje mamka. Ona mi ostatně pomáhá do teď. Ale zpět k věci. Vymyslela jsem kalhoty se sníženým sedem (tzv. lidově nasrávačky :-))))) ). Vzpomínám si jak se mamka chytala za hlavu, co jsem si to vymyslela za šílenost. „To se snad nemůže nikomu líbit“, říkala. A přesně tyto kalhoty byly a dodnes jsou jedny z nejprodávanějších produktů naší značky. Ukázalo mi to cestu ve smyslu nebát se být sama sebou.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Buďte odvážní a nebojte se být sami sebou. Zároveň ale pokorní a vnímaví k příležitostem kolem sebe.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Jsem moc ráda, že můžeme být součástí projektu Šantovka Star(t)s! Samotný projekt je dokonale promyšlený a navíc dává prostor českým firmám. V Čechách je obrovské množství šikovných lidí, kteří dělají svoji práci poctivě od srdce a zaslouží si být vidět. K tomu jsou ale potřeba lidé, kteří umí přijít s nápadem a dotáhnout věci do konce jako Vy. Takže děkuji za příležitost a těším se na spolupráci.

 

Ukázat více '

Tomáš Okleštěk založil TRIANGEL s vizí vytvořit značku, která bude mít přesah. Bude tvořit oblečení, které budou chtít lidé nosit proto jak vypadá, ale také proto co reprezentuje. Což je láska a úcta k lidem a k přírodě. Tomáš miluje přírodu, jezevčíky, sport a lidi. Snaží si plnit sny a dělat v životě věci, které mají smysl a baví ho.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Kamarádka Aneta, která si koupila tričko, aby podpořila jeden útulek. Ale v tom tričku jsem ji neviděl, protože to nebylo tričko, se kterým vyjdete do města. Proto jsem chtěl udělat značku, která bude mít vyšší smysl a zároveň v ní budete vypadat skvěle.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Těžké je to pořád stejně. Někdy se nedaří a máte chuť se vším skončit. Pak jsou zase okamžiky, pro které stojí za to dělat něco navíc. Nedělám si iluze, že to někdy bude jinak. Jenom trpělivost a snaha neustále věci posouvat vpřed je cesta k úspěchu.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Pozitivní zpětná vazba od zákazníků, radost a vděčnost lidí a zvířat, kterým našim málem pomůžeme.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Když se snažíte oslovit nové zákazníky, ale neúspěšně.

Jakou máš nejvyšší metu?

Být v životě šťastný a spokojený. A tohle udržovat celý život ve všech hlavních oblastech – vztahy, kariéra, zdraví a volný čas.

Plánuješ nějakou novinku?

Do Šantovky plánujeme spousty novinek pro muže i ženy. Můžete se těšit na nové trička, tílka, kraťasy, mikiny, ponožky, kšiltovky a šaty.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání?

Já moc nevzpomínám, snažím se být teď a tady a představuji si, kam chci směřovat. Ale někdy si vzpomenu na své naivní představy a chyby, kterých jsem se dopouštěl, díky kterým vím, že jsem se přece jenom posunul, i když si někdy myslím, že ne.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Neuvažujte a zkoušejte. Nikdy nebude ideální načasování ani situace. Do cesty vám budou chodit překážky i zkratky, které stejně nenaplánujete a všechny úspěchy i chyby vás někam posunout. Pokud zůstanete v komfortní bublině, zůstanete na místě. Začněte teď.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Dělejte (si) radost.

Ukázat více '

Mít vlastní módní značku byl Michaelův (tajný) sen již na střední škole. Vědom si faktu, že dráha profesionálního fotbalisty bude trvat ještě třeba 10 let, pokud zdraví dovolí, je nejvyšší čas začít budovat něco trvalejšího. Když se tedy naskytla možnost realizovat se na poli módy, zvedl tzv. hozenou rukavici a vydal se do podnikatelského prostředí.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Vždy jsem se o módu zajímal a vyhledával aktuální trendy. Bavilo mě nosit něco odlišného oproti ostatním. Sledoval jsem zahraniční módní ale i sportovní ikony, které nosily oblečení na první pohled odlišné od toho, co bylo běžně k dostání v českých obchodech. A právě to mě inspirovaly k navržení prvních Contracor kousků, které jsem z počátku vždy testoval na sobě a pokud jsem zaznamenal pozitivní reakci okolí, nechal jsem švadleny ušít větší množství. Díky komunikaci se zákazníky na designových trzích jsem měl velmi rychlou zpětnou vazbu a mohl tak navázat na to, co mí (potencionální) zákazníci hledají. Ať už se to týkalo barvy, střihu či materiálu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejtěžší je asi vytrvat i v období, kdy se zrovna moc neprodává. Myslím, že poslední roky byly pro kterýkoliv obor opravdu výzvou.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Baví mě vlastně celý proces spojený s navrhováním, výběrem materiálu a prodejem. Komunikace se zákazníky mě vždy velmi nabíjí.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Cokoliv spojené s administrativou.

Jakou máš nejvyšší metu?

Rád bych, aby Contracor byl známý nejen napříč ČR, ale i v zahraničí. Již nyní posíláme oblečení do Belgie, Polska, Kanady i na Slovensko. Určitě ale nemám ambice konkurovat celosvětovým značkám, které investují neskutečné částky do marketingu. Díky vysokým nákladům ale musí buď prodávat za velmi vysoké částky nebo snížit náklady tím, že nechávají šít oblečení v rozvojových zemích. Já osobně se i nadále chci primárně profilovat kvalitní poctivou módou, která je šitá výhradně v ČR a věřím, že díky doporučení našich zákazníků se Contracor komunita bude stále rozrůstat.

Plánuješ nějakou novinku?

Snažím se s novinkami přicházet pravidelně alespoň na kvartální bázi. Aktuálně rozšiřujeme nabídku pro muže.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

„Rád vzpomínám na natáčení videospotu s fotbalovým reprezentantem a hráčem SK Slavia Praha Janem Bořilem, který se stal tváří limitované kolekce mikin ‚Star collection‘. Díky této spolupráci mou značku zaregistrovali další sportovci a podařilo se mi tak rozšířit počet zákazníků v pro mě blízkém odvětví. Zajímavá pro mě byla i spolupráce se známými osobnostmi showbusinessu jako jsou např. Alice Bendová, Agáta Hanychová a Dáša Zázvůrková. Dělal jsem i merch pro LAKY ROYAL BARBER SHOP v Praze.
Dále jsem pyšný na to, že s pomocí mé značky, sportovců a komunitě lidí, která ke Contracoru má vztah, jsem mohl pomoci s dražbou fotbalových dresů na pomoc dětí jako byla ADÁMKOVA CESTA “

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Určitě do toho jděte, stojí to za to 🙂 Každý se v podnikání stále učí. Já nejsem výjimkou, ale je potřeba vytrvat a jít svou cestou.

 

Ukázat více '

Návštěvníkům Šantovky představíme nejen obor vinohradnictví a vinařství, novinky jakým směrem se ubírá výzkum ale i vína z produkce naší fakulty. Na výrobě vín se studenti podílejí od produkce hroznů až po samotné plnění do lahví pod jedinečnou živou etiketou. V nabídce najdete většinu v ČR využívaných stylů od lehkých bílých vín přes plná červená vína až ke gruzinské technologii výroby vín v hliněné nádobě zvané Kvevri.

Ukázat více '

Ručně dekorujeme a zdobíme dřevěné doplňky do bytu. Snažíme se podtrhnout přirozenou krásu dřeva. Praktické dekorace doladí interiér vašeho domova a propojí váš byt s přírodou. Současně do něj vnesou osobitý prvek. Návrhy zpracováváme sami.

Autorka značky ZUTA Zuzana Talášková „Odjakživa se věnuji různým tvořivým činnostem. Vystudovala jsem pedagogickou fakultu, obor výtvarná výchova, ale vždy mi bylo bližší samotné řemeslo. Postupně jsem se učila pracovat s různými materiály, nejdříve to byla kůže a šití brašnářských výrobků. Později práce se sklem, polymerovou hmotou a pryskyřicí. Nyní je to dřevo.“

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Inspirací byl okamžik, kdy jsme chtěli do bytu několik dekorací, které by byly ve stejném stylu, barvě, aby nesly pro nás určitý osobitý prvek. Na trhu jsme nenašli nic, co jsme si představovali. O materiálu jsme měli jasno – musí být přírodní a bude to dřevo. Nakoupili jsme dřevěné polotovary a začali je natírat, lakovat, malovat… Tou dobou bylo populární patinování nábytku ve tzv. vintage stylu. Nakonec jsme se rozhodli, že chceme, aby struktura dřeva nezanikala pod nánosem barvy, protože to je právě na tomto materiálu to nejkrásnější. Tak vznikl základní styl našich dekorací. Používáme lazury a laky české výroby a podle dostupnosti dřevěné polotovary z českých dílen. Postupně se učíme některé jednodušší kousky vyrábět sami.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Najít si svoje zákazníky a překlenout období uvedení značky na trh.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Velice mě baví každá tvůrčí práce. Nejvíc experimentování s novým materiálem a tím je v současnosti epoxidová pryskyřice a její kombinace se dřevem.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Odpověď jaksi vyplývá z předchozí otázky. S trochou nadhledu mě nebaví činnosti, které nesouvisí s kreativní činností, ale jsou v podnikání nutné.

Jakou máš nejvyšší metu?

Jsem vděčná za každý den, kdy mohu tvořit a věnovat se svojí práci. Takže takovým středobodem je, aby to tak zůstalo co nejdéle.

Plánuješ nějakou novinku?

Začala jsem malovat na dřevo barevnou pryskyřicí. V plánu mám rozvíjet tuto techniku a vytvořit nové dekorace ozvláštněné tímto způsobem. Ráda bych, aby se objevil kontrast a současně soulad přírodního a umělého materiálu.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději vzpomínám na první živé prodejní akce, setkání se zákazníky a jejich reakce na výrobky.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Pokud máte nápad a cítíte to nadšení pro jeho realizaci, neváhejte a pusťte se do toho. Současně nepodceňujte přípravu. Stůjte nohama na zemi, jak se říká.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Věnujme víc pozornosti těm hezkým a dobrým věcem v životě.

Ukázat více '

Vědeckotechnický park Univerzity Palackého (VTP UP) je mostem mezi vědeckým a podnikatelským světem. Je kontaktním místem pro navázání spolupráce a propojuje vědce s firmami, které využívají know-how UP. Nabízí řešení pro všechny – od vědců až po firmy, poskytuje nové technologie, podporuje podnikání a růst startupů.

 • Předvedeme jak fungují 3D tiskárny a 3D scanery.
 • Představíme Tetrecom – diagnostickou pomůcku pro logopedy.
 • Uvedeme vás do světa telemedicíny – Digitální Inovační Hub.
 • Změříme vám složení těla a představíme služby aplikačního centra Baluo.
 • Ukážeme aktivity Inovačního centra Olomouckého kraje.
 • Poskytneme informace k blížící se soutěži Podnikavá hlava – pro začínající podnikatele a startup nadšence.

 

11. dubna – 3D tisk a Podnikavá hlava

12. dubna – 3D tisk a Podnikavá hlava

13. dubna – Inovační centrum Olomouckého kraje

14. dubna – Tetrecom – didaktická pomůcka pro speciální pedagogy

15. dubna – 3D tisk a Podnikavá hlava

16. dubna – 3D tisk a Podnikavá hlava

17. dubna – 3D tisk a Podnikavá hlava

18. dubna – Velikonoční pondělí zavřeno

19. dubna – Aplikační centrum Baluo

20. dubna – Inovační centrum Olomouckého kraje

21. dubna – Baluo

22. dubna – Transfer technologií na UP

23. dubna – Transfer technologií na UP

24. dubna – Transfer technologií na UP

Ukázat více '

Miroslav Poruba portrétuje a kreslí karikatury naživo na společenských událostech, firemních akcích, v kavárnách, na svatbách apod. Mimo to kreslí i podle fotografií zaslaných přes web. Od dubna bude hrát v loutkovém divadle Mates. Dále se zabývá volnou tvorbou, v rámci níž navrhuje i tetování.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Změna povolání, svoboda rozhodování, nemít žádné nadřízené ani podřízené, řídit si svůj vlastní život, proměnit koníček v obživu, mít pružnou pracovní dobu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Snažit se zviditelnit, udělat první kroky a nabízet (prezentovat) svoji práci. Získávat nové lidičky (oslovovat zákazníky).

Co Tě na práci nejvíc baví?

Nejraději portrétuji naživo – každý člověk je zajímavý příběh. Nejlepší je, když nakreslený člověk odchází spokojený. Poznal sám sebe i ostatní ho tak vidí. Takový člověk se mnohdy vrací s prosbou o další kresby a já rád vyhovím.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Když není práce, neboť přijde na avizovanou akci málo lidí a taky samozřejmě špatné počasí při kreslení venku.

Jakou máš nejvyšší metu?

Dostat se do povědomí lidí tak, aby mé kreslení bylo žádané a vyhledávané. Také bych rád zvýšil podíl volné tvorby – fantazii apod.

Plánuješ nějakou novinku?

Loutkové divadlo MATES, budu hrát pro ty nejmenší diváky klasické pohádky. Vše ručně vyrobené s pomocí mých blízkých.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Kreslím od jaktěživa, ale nepodnikám tak dlouho, přesto největší nářez je kreslení na svatbách. Nakreslím až 30 portrétů, vládne tam uvolněná atmosféra a jsou to ty nejlepší zážitky. Taky jsem získal mnoho přátel při různých akcích např. kreslení v kavárně Martin v Novém Jičíně.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Vytvořte si nějakou finanční rezervu do začátku. Využijte jakékoliv příležitosti = jděte do toho naplno po hlavě, nebojte se chyb = uděláte jich spousty ,buďte upřímní sami k sobě a uctivý ke svým zákazníkům a oni Vás rádi uvidí znovu. Berte vše co se Vám ve vašem oboru naskytne. Nedělejte si dluhy, začínejte skromně = víc práce, ale vyplatí se to. Postupně investujte ušetřené peníze do své práce = peníze se určitě vrátí. Přeji mnoho zdaru a nových zkušeností a hlavně, ať nám zdraví slouží.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Hlavně buďme všichni zdraví a tolerantní vůči druhým, kteří nesdílí stejný pohled na svět jako my, neboť i my se můžeme mýlit.

Ukázat více '

Lékařka, jejíž mottem je Buď královnou svého života, která na mateřské začala tvořit. Zabývá se vývojem a výrobou aromaterapeutických produktů – aromaolejů, certifikované bio kosmetiky, bytových parfémů, svíček a dalších výrobků. Rovněž přednáší a věnuje se audiotvorbě v oblasti komplexního přístupu ke zdraví z pohledu psychosomatiky.

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Začalo to mým zájmem si doma občas vyrobit vlastní krém, vůni. V těhotenství jsem si vytvořila kosmetiku pro péči o sebe a také k porodu. To zaujalo pár mých kamarádek a známých, kteří si během dvou let žádali moje výrobky více a více. Jejich počet rychle narůstal a hlavně byli z mých olejíčků tak nadšení, že mne to inspirovalo na podzim roku 2021 založit firmu s tímto záměrem. Propojit ale nejen aromaterapii, ale i komplexní přístup k životu, kde mojí filosofii nejvíce sedí psychosomatika.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Věřit v to, že moje produkty mají smysl pro druhé a dát vše časově i finančně do souladu s rodinou, profesí a osobním životem. A taky trochu krotit obrovské množství nápadů, které pořád mám :-). Respektive je umět realizovat postupně.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Tvoření samotné. Je to jeden velký tok radosti, když si můžu večer sednout a namíchat nějaký olejíček. A taky vidět a slyšet, jak moje výrobky někoho potěší, otevřou nějaké téma, pomáhají.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

To není nebaví, ale aktuálně si vše dělám sama, což je náročné, komplikované a holt některé oblasti nezvládám, jak by bylo třeba.

Jakou máš nejvyšší metu?

Každý krok je důležitý a já se v životě naučila vidět někde v dálce možný cíl, ale soustředit se na nejbližší kroky a taky umět kouknout z nadhledu, jestli život nepřináší lepší cíl, než byl na začátku. Takže můj záměr je, aby se produkty dostaly k lidem, kterým budou dělat radost a třeba jim dají i něco navíc.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, aktuálně je několik horkých novinek. Mám nyní čerstvě vyrobené certifikované aromaterapeutické olejové parfémy. Také teď dolaďuji výrobu svíček a vonných tyčinek se svými recepturami. Přichystány jsou také „vonné stromečky do auta“, které budou ale více moderní, estetické a ekologické a lépe vonět, než ty, co si pamatujeme :-). Z trochu jiné oblasti mám nachystaná témata a nahrávání meditací. Ráda bych pokračovala v přednáškách, na tento rok už jsou některé předchystány.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Zatím mám krátkou historii, ale když se někde „zaseknu“, tak si vzpomenu na to obrovské nadšení a radost, se kterou jsem do toho šla a taky na krásné zpětné vazby od lidiček, kteří už moje výrobky mají, to mi moc pomáhá.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Jestli to cítíte ze srdce, někde Vás to „tlačí“ jít s tím ven, tak do toho. Je to cesta, ne jen pracovní, ale prostě poznáte tam sami sebe ještě úplně jinak.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Nemůžu vybrat jednu myšlenku, je to spíš komplexní pocit, ale kdybych se měla pokusit shrnout to slovy, tak asi: Respektujme sebe, respektujme druhé. Milujme život takový, jaký je, on nám to vrátí.

Ukázat více '

Kreativní, komunikativní a přátelská žena z Olomoucka, která dělá radost svou originální tvorbou takzvaným aerodesignem, ke kterému se dostala úplnou náhodou. Dnes již vytváří design fotokoutků, vyrábí figuríny z balonků, dárkové sety, balonkové bukety či girlandy.

Co Tě inspirovalo k založení tvorbě?

Když jsem chtěla objednat dekorace na narozeniny syna, nic podobného v okolí jsem nemohla sehnat. A tak podle videí na YouTube jsem fotokoutek pro syna udělala sama. Následně jsem absolvovala první kurz Aerodesignu – instalace a fotokoutky a teď dokončuji další kurz Aerodesignu – výroba figurek.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Přes den se věnovat dětem a rodině, a v noci se učit a pracovat.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Darovat lidem radost a pozitivní emoce.

Jakou máš nejvyšší metu?

Stát se profesionálem v Aerodesignu.

Plánuješ nějakou novinku?

Skoro každý výrobek je novinka 🙂

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na radost syna a pozitivní emoce, když jsem pro něj udělala první fotokoutek a výrobky kolem.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Ničeho se nebát, pořád zkoušet a pracovat.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Darujte lásku a dobro – to se vám vrátí stokrát.

Ukázat více '

Kreativita je můj život a ta mě provází od malička. Moje intuice mne přivedla k malbě na hedvábí a tu jsem propojila s návrhářstvím. Láska k tvorbě mě vede předávat dál mou vizi prostřednictvím ART terapie.

Hana Jakubíčková

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Celoživotní touha tvořit a živit se tím co mne naplňuje. Využít svůj potenciál talentu to znamená být šťastná. Poskytovat originalitu a výjimečnost zákazníkům.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Nejlehčí bylo odhodlání, nadšení a víra. S tímto nasazením i to nejtěžší se dá lehčeji překonat.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Všechno. Svobodný prostor na kreativitu. Práce s lidmi a jejich zpětná vazba. Art terapie s konkrétním záměrem tvorby.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Záležitosti, které mi zbytečně berou čas.

Jakou máš nejvyšší metu?

Možnost pracovat s neomezenými prostředky – materiálem a časem. Předávat jen to pěkné a být stále zdravá.

Plánuješ nějakou novinku?

Novinek mám v hlavě několik. Nejblíže realizovatelné jsou ART terapie pro veřejnost, které v této době potřebujeme téměř všichni.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

S pokorou na všechno.

Co bys vzkázala lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Aby se řídili srdcem. Aby se uměli ohodnotit již od počátku podnikání. ,,Přes překážky ke hvězdám…“

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

S úctou ke všemu – všem – sobě.

Ukázat více '

Nejvíce mě oslovuje abstraktní malba a tetování volnou rukou. Baví mě objevovat, propojovat a pozitivně vibrovat.

Jako samouk už 10 let tvořím barevný a abstraktní svět na textil, formou upcyklace, intuitivně a pocitově na plátna obrazů a nově také na lidskou kůži.

Tedy maluji obrazy, oblečení, tetuji. Tetování a celý proces mám hodně postaven na osobním přístupu.

 

Co Tě inspirovalo k založení firmy/tvorbě?

Barvy života a jeho nekonečné možnosti. Bez tvoření si život nedokážu představit. Svoboda projevu. Intimita.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Vlastní obavy, pochyby, ale zase tak těžké to nebylo…

Co Tě na práci nejvíc baví?

Samotný proces u tvoření – flow. Objevování, barvy, hravost, svoboda. Malování je taková tichá poezie, jako láska. Pocit, že taky někoho dalšího výtvor potěší, motivuje…

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Administrativa!

Jakou máš nejvyšší metu?

Pokud jde o podnikání, tady mám mety otevřené srdci a barvám.. Je to spíše o cestě, představách, které rostou postupně. Od hojnosti inspirace, sdílení, motivace, zdraví, různých projektů a snů…

Že si můj obraz koupí třeba Keanu Reeves :)) Možné je vše.

Úspěšný ateliér a galerii u moře, vytvořit s dalšími tvůrci největší barevné plátno na světě.
Nejvyšší meta jsou nakonec mé děti a rodina.

Plánuješ nějakou novinku?

S dlouhodobými plány jsem na tom různě. Zmíním jeden snový, slunný a prostorný ateliér, ve kterém bych ráda sdílela něco jako terapii barvami.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na každý krok kupředu.. Zpětnou vazbu. Lidi, kteří mě podporují a které zároveň motivuji…

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Věřte si, objevujte, sbírejte zkušenosti, sdílejte svou vášeň a je fajn mít nějaký koncept nebo rovnou plán, pokud to myslíte vážně. I když já sama ho neměla přesně daný. Hledejte cesty. Dnes je tolik možností a projektů. Nebylo tomu tak vždy. Ať se Vám daří!

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Respektujme se.

Ukázat více '

Ondřej Malík, founder a CEO Swopi ve volném čase rád cvičí, skládá elektronickou hudbu a čte.
Zajímá se o vývoj produktů směrem k udržitelné budoucnosti, akcie a o to, jak získat volný čas.

Se svým parťákem Larsem Dittingerem, vývojářem s velkou spotřebou zeleného čaje a zápalem pro nové technologie a fitness tvoří novou etapu pro business spojení.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Spousty věcí, ale nejsilnější z nich byla touha po tom mít vlastní firmu s fyzickým produktem, který bude přinášet lidem v každodenním životě hodnotu.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Technické řešení produktu a hledání vhodného výrobce. Jsme detailisti a potrpíme si na kvalitu.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Že si všechno řídíme sami. Veškeré úspěchy i neúspěchy jsou naše.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Ve Swopi se nenudíme a nebereme to tak, že jsme v práci. Konkrétně nás nejvíce baví vývoj nových produktů a marketing.

Jakou máš nejvyšší metu?

Nahradit veškeré papírové vizitky na světe za ty digitální.

Plánuješ nějakou novinku?

Ano, chystáme tři nové produkty, které na trhu nemají obdoby. Představíme je již koncem ledna, když vše půjde podle plánu. Určitě je se na co těšit.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Na úspěchy. Zahraniční kontakty a na Forbes.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Přeměň myšlenku v plán, a plán přeměň v akční kroky. Neboj se chybovat.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Nepředstíráme, že máme odpovědi na všechny problémy. To, co máme, jsou cíle, které musíme naplnit. Země nepočká. My také ne.

Ukázat více '

Tomáš Zapletal svou podnikatelskou kariéru nastartoval v 15 letech, kdy začal prodávat mobilní telefony a hrací konzole z druhé ruky. V roce 2013, ve svých dvaceti letech, založil firmu SportDrive.cz, nynější jedničku na českém a slovenském trhu, která se zaměřuje na půjčování luxusních automobilů na zážitkové jízdy.

S projektem Worldee začal spolu se svým společníkem Tomášem Nakládalem v roce 2017.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Vždy mě bavilo cestování a dávno jsem pochopil, že materiální věci ke štěstí nevedou. Jsou to zážitky, které mě naplňují. A vždy jsem taky chtěl založit společnost s mezinárodním přesahem. Worldee je ideální kombinací.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Říká se, že nejtěžší je začít. To v mém případě naštěstí neplatí. 14 dní od nápadu už byl koncept Worldee sepsaný a měsíc nato jsem před sebou měl první grafické návrhy. Jak říká jeden náš skvělý mentor: „Co se nestane hned, nestane se nikdy“. Tím se snažím řídit.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Na práci na Worldee mě baví téměř vše. Po 10 letech jsem našel práci, která mě opravdu naplňuje. Je úžasné se každý den učit něco nového a čelit novým výzvám. Podařilo se nám taky sestavit skvělý tým, moji novou rodinu, a i díky nim se do práce každý den těším.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Bez externího financování bohužel světový projekt nevybudujete. Je nutné najít investora, který vašemu produktu, příběhu a především vám uvěří. To je extrémně obtížné. Vy víte, že to dáte, ale neustále o tom někoho musíte přesvědčovat. Tisíckrát uslyšíte ne. Což není jednoduché se s tím vypořádat. Musíte vytrvat a ono to nakonec přijde. Nám se to podařilo po 7 měsících.

Jakou máte nejvyšší metu?

Každý startupista sní o tom, že se jeho dítě (startup) jednou stane jednorožcem. To znamená, že bude mít hodnotu jedné miliardy dolarů. To je meta, na kterou cílíme.

Plánujete nějakou novinku?

Největší novinkou pro Worldee v roce 2022 je pořádání cest. Do teď bylo možné se v naší appce na cestu inspirovat itinerářem jiného cestovatele, cestu si detailně naplánovat a po návratu cestu a zážitky z ní uchovat. Nyní bude možné si na Worldee cestu přímo koupit a zažít autentické cestování. Takové, že zemi opravdu zažijete. Budete se setkávat s místními lidmi, poznávat úžasná místa a ochutnávat místní kuchyni. Úplně jiný zážitek, než s klasickou cestovkou.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejkrásnější jsou chvíle, když vámi vymyšlená věc udělá radost někomu druhému. U Worldee jsou to úsměvy našich zákazníků z videí z našich cest. U SportDrive.cz to jsou úsměvy po splněném snu, zařídit si jednou Ferrari. A u Brave Bear jsou to úsměvy dětí z dětských domovů, zažívajících nevšední zážitky, které by si bez nás nikdy nemohly vyzkoušet. Na takové chvíle vzpomínám nejraději.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Pokud jste typ člověka, který si užívá pocit, že neví, co mu život přinese zítra, nebojíte se riskovat, všechno „okecáte“ a umíte „to nechat být“, pak je podnikání právě pro vás.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Byl bych moc rád, kdyby se lidé začali více zajímat o své zdraví i zdraví naší planety. Neinformovanost a ignorantství nás zabíjí. Doslova. Taky bych byl rád, kdyby se k sobě lidé chovali lépe. Svět by byl o moc hezčí, kdybychom si navzájem mohli více věřit. Zní to naivně, že? Jaké by to ale bylo, kdyby se nám podařilo takový svět opravdu vytvořit?

Ukázat více '

Czechitas jsou nezisková organizace, která vzdělává, inspiruje a motivuje ženy a děti, aby si vyzkoušely svět informačních technologií. Aktuálně působí v Praze, Brně, Ostravě, Olomouci, Zlíně, Českých Budějovicích a Liberci. Za rok 2021 měli Czechitas více než 12 tisíc absolventů kurzů z různých oblastí IT. Za svoji existenci pomohla organizace najít práci v IT zhruba osmi stovkám žen, nejčastěji na pozicích data analyst / business intelligence, web developer, tester, consultant a software developer.

Zájem o technologie a chuť neustále se učit budou v budoucnosti klíčové dovednosti na trhu práce.

Jsme tady pro ty, co chtějí získat práci v IT, ale i pro IT nepolíbené, kteří si jen chtějí rozšířit obzory a mít přehled, co se pod IT zkratkou vlastně ukrývá.

Dita Formánková je zakladatelkou neziskové organizace Czechitas, která poskytuje ženám a dětem technické vzdělávání a možnosti uplatnění v IT komunitě. Za 6 let působení absolvovalo kurzy Czechitas více než 50 tisíc účastníků. Mimo Czechitas působí Dita také ve společnosti Avast, kde zastává post ředitelky pro diverzitu, inkluzi a spolupráci s komunitami.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Bylo to v roce 2013, kdy jsme ještě pod hlavičkou zahraniční komunity Ruby on rails, zorganizovali kurz programování v Brně. Ten kurz měl reálný dopad na kariéru žen směrem do technologií, takže jsme se se zakladatelkami snažily potenciálu využít. Myšlenka dostat více holek do IT a IT směrem k ženám, přilákala časem velkou komunitu specialistů a firem.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Vždycky přicházely menší a větší výzvy. Na začátku to byl samozřejmě systém financování, následoval systém řízení, když nás už bylo mnoho a z poslední výzvy můžu jmenovat asi pandemii, díky které jsme se rychle přesunuli do distančního formátu našich kurzů.

Co Tě na práci nejvíc baví?

Všechno. Výzvy, co mi práce přináší. Dále je to samozřejmě neuvěřitelně skvělý a inspirativní tým a v neposlední řadě stálé učení se novým věcem, při maximální pokoře.

Co Tě nejvíc na práci nebaví?

Vybrala jsem si takovou práci, aby slovo „nebaví“ můj slovník neobsahoval.

Jakou máš nejvyšší metu?

Nyní už jsme opravdu velkou organizací se spoustou center po celé republice. Naší další výzvou je zvýšit společenský dopad, tedy jakýsi „voice“ Czechitas. Jde mi teď především o to, abychom se stali ještě respektovanější vzdělávací organizací. A to v celoevropském měřítku.

Plánuješ nějakou novinku?

V letošním roce chceme především pracovat na vyšší popularizaci IT. Nechceme jen zvyšovat počet kurzů a absolventů, i když se nám to daří každý rok. Chceme oslovit i lidi mimo naši pomyslnou bublinu a k tomu budeme používat různé nástroje. To, jaké, si prozatím necháme uvnitř Czechitas. Chceme, aby Czechitas byli nejvlivnější neformální platforma pro vzdělávání v Česku.

Na co vzpomínáš nejraději v historii podnikání/tvorby?

Nejraději vzpomínám na všechny příběhy žen, kterým jsme změnili život. Příběhy všech těch, které byly v práci méně spokojené a dneska dělají něco, co je baví a naplňuje, jsou nesmírně krásné.

Co bys vzkázal lidem, co uvažují o vlastním podnikání/tvorbě?

Pokud té myšlence věříte, začněte ji DNES realizovat.

Máš ještě něco na srdci, co bys chtěla sdělit světu?

Učte se, sdílejte své zkušenosti, buďte pokorní a smějte se!

 

DALŠÍ ZAKLADATELKY CZECHITAS

Barbora Bühnová působí ve vedení neziskové organizace Czechitas, kde dohlíží na vzdělávací obsah IT kurzů. Povzbuzení dívek k zájmu o IT se věnuje i na evropské úrovni v rámci vedení projektu EUGAIN, který sdružuje 38 evropských zemí. Současně působí jako docentka a proděkanka na Fakultě informatiky, Masarykovy univerzity.

Monika Ptáčníková je kariérová lektorka a mentorka, přes 7 let se věnuje rozvojem talentů v IT odvětví. V Czechitas propojovala naše první absolventky na trh práce a pečovala o naše první strategické partnery. Vedle své rodičovské dovolené aktuálně působí i v týmu Career Designer a Google Certified Trainers a je členkou Rady pro Inovace Jihomoravského kraje.

Miroslava Zatloukalová

Ukázat více '

Myšlenka chytrého zámku na sportovní vybavení se zrodila náhle, když tvůrce zámku, Marka Valu, okradli na svahu o jeho zcela nové lyže v hodnotě 20 tisíc korun. Při nahlášení události na pojišťovnu zjistil, že na tuto situaci se jeho pojistka nevztahuje, protože lyže nebyly zamčeny. “Před několika lety mi ukradli lyže, a tak jsem se rozhodl vyvinout chytrý zámek, který by všem lidem zpříjemnil jejich sportovní chvilky.

Co Tě inspirovalo k založení firmy?

Nápad se mi zrodil v hlavě přibližně před 3 roky při cestě z Rakouska (Kaprunu), kde nám byly během obědové přestávky odcizeny na svahu lyže. Uvědomil jsem si, jak jednoduché je lyže ukrást a že by člověk nenechal na zemi ležet třeba mobilní telefon o stejné hodnotě bez dozoru. Vývoj trval necelé 3 roky, na kterém se podílelo několik firem a živnostníků.

Co bylo od vydání se vlastní cestou nejtěžší?

Uvědomil jsem si jak těžké je s něčím novým přijít na trh, kolik úsilí, peněz a probdělých nocí to člověka stojí. V nějakém podcastu jsem slyšel, že nápad je přibližně 5-10 % úspěchu, tehdy jsem tomu nevěřil, ale nyní to mohu potvrdit. Vytrvalost je jedna z hlavních věcí, kterou jsem se musel po čas těchto tří let naučit, obzvlášť ve chvílích kdy se nedaří a nejde vidět za sebou výsledky, které by člověka hnaly dopředu.

Jakou máš nejvyšší metu?

Mým snem je vidět Pealock v reálných podmínkách, jak lidem usnadňuje život. Za pět let bych chtěl vidět Pealock jako stabilní firmu a držet si pozici jedničky na evropském trhu s elektronickými zámky tohoto typu.

Plánuješ nějakou novinku?

V příštím roce plánujeme uvést na trh druhou verzi chytrého zámku Pealock, která bude obsahovat GPS modul. Zároveň nasloucháme našim zákazníkům a snažíme se jejich připomínky postupně uvádět do praxe. I co se týká samotného zámku i například funkčnosti naší aplikace apod.

Ukázat více '

Vůbec první vlaštovka našeho projektu Šantovka Star(t)s. Možná ho znáš z reality show, ale ta o něm neprozradila vše. Seznam se s brandem, který napomůže velkým plánům.

Ukázat více '